Dunaferr SE - Kispest-Honvéd FC 5 : 3 15:00

2017.10.27, 12:17
    Dunaújváros, 2000. október 4., szerda (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, a 8. fordulóból elmaradt mérkőzés, A-csoport:

Dunaferr - Kispest-Honvéd 5-3 (3-3)
    Dunaújváros, 2000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Kovács H. (öngól, 2.), Rósa (32.), Zavadszky (38.), Nagy T. (54.), Nicsenko (64.), illetve Plókai (15.), Kovács B. (18., 24.)
    sárga lap: Bagoly (23.), Kóczián (26.), Nicsenko (72.), illetve Torghelle (22.), Kovács H. (35.), Piroska (68.)

Dunaferr:
    Bita - Pomper, Salamon, Éger (Mozgovoj 79.), Kiss Gy. - Zavadszky, Bagoly, Rósa, Kóczián (Nagy T. 35.) - Nicsenko, Tököli (Tamási G. 90.)

Kispest-Honvéd:
    Tóth J. - Plókai, Lőrincz, Szekeres (Füzi 64.), Kovács H. (Lipták a szünetben) - Pintér, Szabó T., Piroska, Kovács B. - Torghelle (Horváth Gy. 82.), Faragó

2. perc: Rósa beívelése után Kovács H. saját kapujába juttatta a labdát (1-0).
    15. perc: Szabó T. bal oldali szabadrúgását Plókai 10 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (1-1).
    18. perc: A menteni igyekvő Bita rúgása után a labda a felugró Kovács B-ről a hazai kapuba pattant (1-2).
    24. perc: Piroska jobb oldali beadását Kovács B. 5 m-ről passzolta a kapuba (1-3).
    32. perc: Rósa 10 m-es lövésébe Tóth J. belevetődött, ám a felpattanó labda a hazai játékosról a kapuba került (2-3).
    38. perc: Rósa indította a bal oldalon Nicsenkót, előle Plókai elrúgta a labdát, melyet Zavadszky becsúszva 5 m-ről a kapuba lőtt (3-3).
    54. perc: Nagy T. egy csellel becsapta Lőrinczet és a vetődő Tóth J. lába alatt 12 m-ről a kapu közepébe lőtt (4-3).
    64. perc: Éger 28 m-es lövése a bal felső saroknál találta el a kapufát, a kipattanó labdát Nicsenko rúgta a kapuba (5-3).

A találkozó kezdőrúgását Dunaújváros első olimpiai bajnoka, a tornász Csollány Szilveszter végezte el.

Jól kezdett a hazai csapat, gyorsan vezetést is szerzett, ám nagy védelmi hibákból két gólos hátrányba került. A szünetig azonban a bajnok behozta hátrányát, majd a második félidőben meg is szerezte a győzelmet.