Dunaferr SE - MATÁV Compaq-Sopron 1 : 0 17:00

1. avatar: fgymat
    2023.01.21, 13:36
    A futballmanach szerint, a 73. percben nem Tóth Miklós, hanem Somogyi kapott lapot. Az MTI és a Nemzeti Sport szerint reklamálásért Tóth Miklós sárgult be.

2017.07.09, 12:28
    Dunaújváros, 2001. május 5. szombat (tud) - Labdarúgó NB I, 15. forduló:

Dunaferr - Matáv Compaq-Sopron 1-0 (0-0)
    Dunaújváros, 2000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Mészáros (54.)
    sárga lap: Éger (37.), Tököli (41.), illetve Tóth M. (73.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Nikolov, Éger, Salamon, Kiss Gy. - Zavadszky (Mészáros a szünetben), Ja:kl, Lengyel (Pomper 64.), Penksa - Nicsenko (Kóczián 86.), Tököli

Sopron:
    Horváth T. - Vincze, Horváth R., Tóth I. (Prazenica 57.) - Orabinec, Tóth M., Somogyi, Salagean (Perger 78.), Nagy T. - Preisinger, Sira (Bausz 57.)

18. perc: Lengyel középen indította Tökölit - akihez Salagean ügyetlenkedése után jutott el a labda -, a hazai csatár azonban 12 m-ről Horváth T.-ba lőtt.
    34. perc: Zavadszky 16 m-es kapáslövése kerülte el a jobboldali kapufát.
    54. perc: Penksa a jobbösszekötő helyén kiugró Mészáros elé tálalt, a csereként beállt fiatal csatár igazítás után jobbal 14 m-ről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-0).
    64. perc: az egyhónapos kényszerszünet után csereként pályára lépő Pomper azonnal gólhelyzetbe került. Néhány csel után 15 m-ről lőtt, Horváth T. lábbal mentett.
    72. perc: Preisinger 8 m-ről jobbal célozta meg a jobb alsó sarkot, Rabóczki hozzáért, a lövés a kapufáról pattant vissza az ölébe.
    84. perc: Nicsenko, Tököli és Penksa bolondította meg a soproni védelmet, utóbbi elfektette Vinczét és Horváth T. kapust is, végül képtelen volt bevenni az üresen maradt kaput.

Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben is többet támadott a Dunaferr, ekkor azonban a helyzetek még kimaradtak. A fordulás után a csereként pályára lépő Mészáros eldöntötte a három pont sorsát.