MATÁV Compaq-Sopron - Netfórum-Debreceni VSC 2 : 2 13:00

2017.03.14, 13:21 (szerk.: 2017.06.03, 12:57)

gólszerzők: Horváth R. (19.), Somogyi (79.), illetve Tiber (1.), Nenadic (88.)
    sárga lap: Szabados (41.), Vincze (59.), Nagy T. (78.), illetve Sketiani (49.), Ulveczki (53.)

Sopron:
    Farkas - Vincze (Perger 68.), Szabados (Sira 59.), Varga K. - Sifter, Somogyi, Horváth R., Salagean - Nagy T., Bausz (Bognár 78.), Tóth M.

Debrecen:
    Bíró - Aleksic, Kuttor, Hanák - Bernáth, Böőr (Ulveczki 37., Vadicska 58.), Plókai, Majoros, Sketiani - Kerekes (Nenadic 68.), Tiber

1. perc: Tiber remekül ugrott ki a hazai védők közül, s 13 m-ről a kifutó Farkas felett a bal sarokba lőtt (0-1).

19. perc: Somogyi jobboldali szögletét követően Tóth M. megcsúsztatta a labdát, a jobb kapufa tövénél álló Horváth R. "továbbsegítette" a hálóba (1-1).

79. perc: Somogyi 25 m-ről lövésre szánta el magát, a labda a hiába nyújtózkodó Bíró mellett védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (2-1).

88. perc: A hazai 16-oson belül pattogott a labda, a védők nem tudtak felszabadítani és Nenadic 16 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (2-2).

Fokozatosan leszálló ködben és mély talajú pályán zajlott le a mérkőzés. A gyors vendéggól után mezőnyfölénybe kerültek a soproniak és gyorsan egyenlítettek. A második félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, mindkét oldalon adódtak helyzetek.