Újpest FC - Neftçi PFK 21:00

tippjáték
UEFA Európa Liga 1. selejtezőkör 2. mérkőzés

2018.06.20, 20:37
    Csapatunk idei első Európa-liga-selejtezős ellenfele az 1937-ben alapított Neftçi PFK együttese lesz.

Azeri ellenfelünk székhelye Baku, a klubszínei pedig a fekete és a fehér. A klub a ’37-es alapítása óta 3 névváltoztatáson ment keresztül. Nyeftyanyik, Nyeftcsi végül ’92-től hívják Neftçi Peşəkar Futbol Klubu-nak. Becenevük: Olajmunkások. A 81 éves klub eddig 6 alkalommal (’95, ’96, ’99, ’04, '13, ’14) lett azeri kupagyőztes és 8-szor (’92, ’96, ’97, ’03, ’04, ’05, ’11, ’12) végeztek hazájuk élvonaljának első helyén.

A tavalyi bajnoki pontvadászatban 46 pontot szerezve (14 győzelem, 4 döntetlen, 10 vereség) a harmadik helyen végeztek, ez 19 ponttal kevesebb, mint a győztes Qarabag megszerzett 65 egysége. 39 eredményes, a kapuban landoló lövésük mellett 28 találatot kaptak ellenfeleiktől, ennek értelmében átlagosan 1.39 gólt lőttek mérkőzésenként, míg 1-et gyűjtöttek be. Az idényben a legnagyobb arányú győzelmük 4-0 volt, vereségünk pedig 1-3. Sikeres támadásaik, lövéseik többségét a 75. és a 90. perc között értékesítik.

A Bakcell Arena névre hallgató létesítményük 15.000 szurkoló befogadására képes. A stadiont 2012-ben adták át.

Az Neftçi PFK kerete 29 labdarúgóból áll, amelynek többsége azeri. A 7 idegenlégiós között van paraguayi, kolumbiai, chilei és argentin is. A csapat átlagéletkora 24.3 év. A 47 éves Tarlan Ahmadov 2017 szeptembere óta irányította júliusi El-ellenfelünket, de június elejétől már Roberto Bordin a csapat vezetőedzője.

Az első összecsapásra július 12-én, a visszavágóra július 19-én kerül sor. A mérkőzéssel kapcsolatos információkról a közeljövőben itt - ahogy eddig is -, az egyetlen hivatalos honlapunkon tájékoztatjuk szurkolóinkat. Hajrá, Lilák!