Debreceni VSC-AVE Ásványvíz - Újpest FC 2 : 2 19:00

hangulat: 5 (1 szavazat)

1...5

2015.11.27, 17:07
    Debrecen, 2005. szeptember 19., hétfő
    A labdarúgó Borsodi Liga, 5. fordulójának záró mérkőzésén nem bírt egymással a Debrecen és az Újpest.

DVSC-AVE Ásványvíz - Újpest FC 2-2 (1-1)

I. félidő:

6. perc: Szöglettel felérő szabadrúgást végzett el Bernáth az újpesti térfél bal oldalán. Pontos beadására remek ütemben ugrott fel Máté, akinek fejese az újpesti kapuban landolt (1-0).
    39. perc: Egy lecsorgó labdát a jó helyen lévő Kovács Z. okosan helyezett a DVSC kapujába, Csernyánszki tehetetlen volt (1-1).

II. félidő:

65. perc: Egy villámgyors debreceni kontratámadás végén a nem sokkal korábban beállt Mészáros kiváló labdát adott a pontosan érkező Brnovic fejére, aki 3 méterről könnyedén bólintott az újpesti kapuba (2-1).
    79. perc: Az alig pár másodperce pályán lévő Feczesint csak szabálytalanul tudta szerelni Bernáth, amiért Bede játékvezető 11-est ítélt: a megítélt büntetőt Tóth N. laposan a kapu jobb oldalába helyezte (2-2).
    91. perc: Halmosi szögletet szeretett volna elérni Bede játékvezetőnél, aki kirúgást ítélt az Újpest javára. Ezt nem hagyta szó nélkül a válogatott debreceni játékos és hevesen reklamált, amiért megkapta második sárga lapját és el kellett hagynia a pályát.

Látványos első félidőt vívott a bajnokságban veretlen két együttes. A mezőnyfölényben játszó hazaiak és a remek kontrákkal próbálkozó újpestiek számos lehetőséget hagytak kihasználatlanul a rendkívül vizes, felázott pályán.

A találkozó képe a szünet után sem változott, mindkét csapat győzelemre játszott, de a lelkesen küzdő újpestiek csak egyenlítésig jutottak az utolsó 15 percben már mezőnyfölényben játszó bajnokcsapat ellen.

mti, 2005. 09. 19.

2015.11.27, 17:03
    NBI, 5. forduló (2005. szeptember 19.): Debrecen-Újpest 2-2
    2005. szeptember 21., szerda

Borús idő várta a Megyeri úton azt a mintegy 50 ultrát, akik ezen a napon a buszos túrát választották Debrecenbe. Legnagyobb meglepetésünkre egy csillogó-villogó társas-gépjárművel vágtunk neki az útnak, igaz, némi financiális probléma után.
    A kilométereket meglehetősen gyorsan hagytuk magunk mögött és utunkat is mindössze néhány megálló tarkította, így már egy órával a kezdés előtt megérkeztünk a stadionhoz. Valami eszméletlenül undorító sártengeren kellett végigmásznunk, míg bejutottunk a
    vendégszektorba. Oda, ahová kezdésre mintegy félezer Újpest szurkoló érkezett még rajtunk kívül és - mondjuk ki - megtelt.
    Kezdéskor bemutattuk újonnan készített nagy zászlónkat, majd a zuhogó eső ellenére hangos és igen lendületes szurkolással indítottunk. Sajnos hamar vezetést szerzett a Debrecen, ám a kis késéssel betoppanó előénekesünk nem hagyta leülni a szurkolást, így gyakorlatilag az egész félidő folyamán hangosan szóltak a dalaink. Rengeteg helyzetet alakítottunk és hagytunk is ki, míg végül a szünet előtt Kokó egy parádés góllal egyenlített. A gólnál tüzek gyúltak, melyekből néhány a hazai parasztok között landolt, ők ezen felháborodtak, mire kaptak még egy hanggránátot is. Ezután leültek.
    A második félidő elején is gyúlt néhány tűz, ami lehet, hogy feltüzelte játékosainkat, mert végig rohamozták az egész játékrészt. Gólig azonban helyettünk mégis a hazaiak jutottak el és így futnunk kellett az eredmény után. Végül egy büntetőből egyenlítettünk és így sikerült elhoznunk az egyik pontot a Hajdúságból. A második félidőben már akadtak gondok a szurkolással, ám még így is sikerült többször megdörrennünk.
    A vége 2:2 lett tehát, ami nem rossz eredmény a bajnok otthonában. A vendégszektort elhagyva ismét átgázoltunk a mocsáron, majd mindenki hazafelé vette az irányt. Sajnos a hazaúton megállni nem nagyon volt alkalmunk ugyanis a rendőrség túlfizetett munkatársai sorra zárták be előttünk a benzinkutakat. Végül 1 óra körül érkeztünk haza Újpestre.
    Egy igen jó túrán vagyunk túl tehát, dicséret illeti a csapatot és a minden idők egyik legnagyobb debreceni létszámát produkáló Újpest-tábort!!! Így tovább!!!