Honvéd Táncsics SE - Lőrinci Fonó 4 : 3 16:00

2018.12.11, 12:13
    Táncsics — Lőrinci Fonó 4:3 (3:0)
    Kaposvár, 500 néző. Vezette: Dravecz.
    Táncsics: Kiss P. — Tulí, Judik, Hamar, Ambach, Németh, Geiger, Kontha, Veszelka, Kapcsos (Garabuczi), Pénzes. Edző: Csanda István. Lőrinci F.: Francia (Hiracsek) — Angeimann (Beloni), Hankó, Darázs, Bocz, Pál, Letenyei, Godai, Konta, Csukás, Katona. Edző: Borbély András.
    30. perc: Sorozatos Táncsics- támadások végén Németh jobb oldali beadását Pénzes ugyan elvétette, de Veszelka biztosan továbbított a kapuba. 1:0.
    34. perc: Veszelka átkígyózott az egész védelmen, balról kapu elé ívelt, Francia és Hankó egymásra várt. miközben Pénzes »berobbant«, és a hálóba kotorta a labdát. 2:0.
    43. perc: Kapcsos távoli lövése a kapufáról visszapattant, és Pénzes ezúttal sem hibázott. 3:0.
    53. perc: Pénzes belerúgott Haakóba, s ezért a játékvezető kiálb’totta.
    57. perc: Gedai tört előre, és három csel után megszerezte csapata első gólját. 3:1.
    74. perc: Letenyei előreívelt labdáját Konta feijel csúsztatta a hálóba. 3:2.
    85. perc: Garabuczi—Veszelka összjáték után az utóbbi a kapus mellett is elhúzva továbbította a labdát a hálóba. 4:2.
    87. perc: Ambach felvágta Katonát, 11-es! Letenyei büntetőjét Kiss kivédte, de a kapus elmozdulása miatt a játékvezető ismételtetett. Másodszor Katona állt a labda mögé, és ő már nem hibázott. 4:3.
    Ha eseményekben nem is, de gólokban gazdag mérkőzést láthatott a félezer szurkoló. Kezdetben úgy látszott, hogy a Táncsics nagy gólarányú győzelmet arat. Szünet után Pénzes fölösleges szabálytalansága miatt a 10 főre olvadt Táncsics soraiban zavar keletkezett, s voltak olyan pillanatok, amikor levegőben lógott a kiegyenlítés. Helyzetei alapján a Táncsics győzelme megérdemelt. Jók: Judik, Geiger, Veszelka, illetve Pál, Letenyei, Katona.

Forrás: Somogyi Néplap, 1975-08-26