2015.09.19, 20:21 (szerk.: 2021.09.01, 18:27)

Forrás: fentrol.hu, Lechner Nonprofit Kft.

2014.09.20, 20:54 (szerk.: 2021.09.01, 19:42)
    1963. május 11-én

3. avatar: magyarfutball.hu
    2012.06.10, 16:15
    Az olimpiai bajnok Bene Ferencről elnevezett kaposvári futball akadémián már készül az új centerpálya, ezen kívül egy újabb edzőpályával és egy 60X30 méteres, műfüves tesztpályával is gazdagodik a Cseri úti sportközpont a nyáron. A kaposvári egyike az ország hat futballakadémiájának, és a jövőben is szeretné megőrizni a helyét az élvonalban. A somogyiak tavaly 200 millió forintot kaptak a Magyar Labdarúgó Szövetségtől, emellett 120 millió forintot nyertek a TAO-pályázaton, és az idén is bízhatnak a nagy összegű támogatásban.

4. avatar: Ailton
    2009.06.20, 22:50 (szerk.: 2009.06.20, 22:51)
    Ez lenne a nézőcsúcs?
    Az előzetes várakozások alapján, jó mérkőzésre lehetett számítani, hiszen mindkét csapat meggyőző fölénnyel nyerte az NB.II-es bajnokság csoportküzdelmeit. A rájátszás első fordulójában, a Diósgyőr oda-vissza verte a Vácot, míg a Rákóczi a sorsolás szeszélyének köszönhetően erőnyerő volt. A találkozó iránt mindkét városban felfokozott volt a várakozás, talán ennek is köszönhető, hogy a mérkőzésre rekordszámú közönség látogatott ki, köztük legalább harminc miskolci szurkolóval. A Rákóczi kezdte jobban a találkozót, hiszen a 2. percben szabadrúgáshoz jutott a Rákóczi balról az alapvonaltól 2 méterre. Kulcsár beadását Giák elütötte a felugró Czonev elől, a kipattanó labdát Czonev visszakanalazta, éppen Vadas elé, aki 8 méterről a kapu közepébe bombázott (1-0). A gól után óvatosan játszottak a csapatok, igazi nagy helyzet nélkül. Ezért eléggé váratlanul kettőre növelte előnyét a hazai gárda. A 12. percben formás hazai támadás gördült a pályán, melynek során egy jó kiugrásból ketten is helyzetbe kerülhettek, Bőlé-t még "legyalulták" a védők a 16-os előtt, de a továbbpattant labdát, Czonev 15 méterről a jobb felsőbe vágta (2-0). Az első félidő további részében jobbára eseménytelen mezőnyjáték folyt a pályán, nagy helyzet nélkül. A fordulás után mindkét csapat változtatott, hiszen a hazaiak a harmadik gól reményében, míg a Diósgyőr a szépítő nagyon fontos gól megszerzését tekintették elsőrendűnek. Élvezetes játék alakult, ki melyben mindkét csapat előtt akadtak nagy lehetőségek. Főleg Bőle Lukács jó helyzetfelismerése, és szép cselei után lőhetett volna gólt, de a helyzetek csak lehetőségek maradtak.
    A Rákóczi jól futballozott a találkozón, az ellenfél veszélyes játékosait rendre kikapcsolták a játékból a hazai védők. Az eredmény biztató a visszavágóra, sajnos a kimaradt lehetőségek miatt nem mondhatjuk ki bártan, hogy sima lesz a visszavágó. A vendég Diósgyőriek a találkozón elég visszafogott teljesítményt nyújtottak, de a vélhetően nagyszámú szurkolójuk biztatása mellett még nyílt maradt az NB.I-be jutás kérdése.

U19 Kaposvári Rákóczi-Diósgyőr 2–0 (2-0)
    Kaposvár, 500 néző. V.: Kiss N.
    Kaposvári Rákóczi: Szűcs-Vadas, Dekanics, Majos, Tabi-Bőle, Kulcsár (Kuczkó 84. p.), Keresztes, Balázs (Mészáros 89. p.)-Pántics (Németh J. 54. p.), Czovev (Bodrogi 70. p.). Edző: Major Gábor
    Diósgyőr: Giák-Esztergályos, Hegedűs, Bihari, Polényi (Kovács B. 76. p.)-Illés, Kővér, Takács, Szurdok (Bogyó 61. p.)-Kovács Sz, Balajti. Edző: György Gábor
    Gólszerzők: Vadas (2. p. 8 méteres lövés), Czonev (12. p. 15 méteres lövés)
    Sárga lap: Balázs (47. p. buktatásért), Vadas (64. p. gáncsolásért), ill. Takács (72. p. buktatásért), Illés (84. p. gáncsolásért)

5. avatar: Ailton
    2008.08.26, 17:20
    A pályához tartozik egy műfüves edzőpálya is, ott játszotta tavaly a Kaposvári Rákóczi a Ligakupa meccseket.