Nagykanizsai Olajbányász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 4 : 1 14:30

2020.02.26, 10:36 (szerk.: 2022.01.28, 00:27)
    Olajbányász SE - Békéscsaba 4:1 (2:0)

Nagykanizsa, 6000 néző V: Szilvási
    Olajbányász: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán, Söjtör (Török, a 80. percben), Kománovics (Hullmann, a 70. percben), Sulyok Edző: Németh Lajos
    Békéscsaba: Tasnádi (Tóth, a 39. percben) — Dobó, Kerekes, Láza, Lengyel, Schneider, Zielbauer, Moós, Dávid, Németh, Bánáti (Karasz, a 32. percben) Edző: Babolcsay György

15. perc: Söjtör szögletből Müller elé gurított, akinek éles szögből küldött lövése a bal kapufáról perdült a gólvonal mögé, 1:0.
    20. perc: Kerekes hazaadását Söjtör elcsípte és a labdát 12 méterről a háló jobb oldalába gurította, 2:0.
    35. perc: Sulyok ellenállhatatlanul futott el, de közeli lövése a bal kapufa mellett kicsúszott.
    46. perc: Harcz, Pávlicz akció végén Sulyok 15 méterről védhetetlenül bombázott a bal sarokba, 3:0.
    55. perc: Moós kiugratta Némethet, aki 40 méteres vágta után az ötös sarkáról a bal alsó sarokba talált, 3:1.
    65. perc: a sokat sportszerűtlenkedő Dobót a játékvezető kiállította.
    66. perc: Kománovics 18 méteres csavart szabadrúgása a bal sarokban kötött ki, 4:1.

A védekezésre berendezkedett vendégek ellen az élénk iramú, kemény mérkőzésen, sokmozgásos csatárjátékkal biztosan nyert az Olajbányász.
    Jó: Müller, Bokán, Söjtör, Kománovics, Sulyok, ill. Schneider, Németh.
    (Tihanyi István)

3. Nagykanizsa 4 3 - 1 10-6 6
    ...
    10. Békéscsaba 4 2 - 2 6-7 4

Népsport, 1973. szeptember 3.

Tasnády a nagykanizsai kórházban maradt...
    Olajbányász - Bcs. Előre Spartacus 4-1 (2-0)

Nagykanizsa, NB I В-s labdarúgó-mérkőzés, 6000 néző V: Szilvási (3)
    Olajbányász: Vlaszák (6) — Patyi (5), Dospod (6), Müller (7), Simon (6), Harcz (6), Pávlicz (6), Bokán (6), Söjtör (7), Kománovics (7), Sulyok (7), Edző: Németh Lajos
    Békéscsaba: Tasnády (—) — Dobó (1), Kerekes (3), Láza (6), Lengyel (4), Schneider (5), Zielbauer (5), Moós (5), Dávid (5), Németh (5), Bánáti (—) Edző: Babolcsay György
    Csere: Söjtör helyett Török a 80. percben, Kománovics helyett Hullmann a 70. percben, illetve Tasnády helyett Tóth a 39. percben, Bánáti helyett Karasz (5) a 32. percben.

Az 5. percben Szilvási csabai szöglet helyett kirúgást rendelt el.
    A 15. percben Müller a bal oldali kapufa élére rúgta a labdát, amely onnan mintegy 10 méterre vágódott ki. A játékvezető meglepetésre középre mutatott, 1-0.
    Öt perc múlva Kerekes megkönnyítette a hazaiak dolgát, haza akart gurítani, de a rúgás túl gyengére sikerült, s a háta
    mögött helyezkedő Söjtörnek könnyű dolga volt. Rácsapott a labdára, és 5 méterről a csabai kapura gurított, 2-0.
    A 35 percben Bánátit csúnyán felvágták. Szilvási a csabai gyúrót nem engedte be a pályára, Bánáti nagy nehezen felkelt, de már nem tudta folytatni a játékot, helyette Karasz állt be.
    Ezután egy kapu előtti kavarodásnál Tasnádyt az egyik Olajbányász-csatár két lábbal hasba rúgta. A csabai kapus elájult, s mintegy másfél percig feküdt a földön, amikor az egyik nagykanizsai játékos odaszólt társának, hogy rúgja ki partra a labdát, mert megsérült a csabai kapuvédő. Szilvási csak ekkor „észlelte” a súlyos sérülést. Tasnády helyett Tóth állt a kapuba.
    A 42. percben Némethet szögletre szerelték, a játékvezető ítélete azonban ezúttal is kapukirúgás volt.

Fordulás után (bár azzal mentek ki a lila-fehérek, hogy az enyhe széllel hátban játszva, megpróbálnak az első percekben gólt szerezni) csakhamar eldőlt a mérkőzés sorsa.
    A rosszul helyezkedő védők mellett Sulyok a 46. percben gólt szerzett, 3-0.
    Az 52. percben Moós kiugratta Némethet, aki a bal alsó sarokba bombázott, 3-1.
    A 65. percben a reklamáló Dobót kiállította a játékvezető.
    A 66. percben — immár harmadszor — csabai szöglet helyett Olajbányász kirúgásával folytatódott a játék.
    A labdáért folyó harcban, 18 méterre Tóth kapujától, az egyik Olajbányász játékos elesett, s a megítélt szabadrúgást Kománovics a bal felső sarokba csavarta. 4-1.
    A hajrában jónéhány támadást vezetett az Előre Spartacus, de mindig akadt egy Olajbányász-védő, aki az utolsó pillanatban menteni tudott.

Nagyon nehéz olyan mérkőzésről tudósítani, mint ez a bányásznapi nagykanizsai találkozó volt.
    A hazaiak mindent beleadtak, viszont a békéscsabaiak mérsékelt teljesítményt nyújtottak, sőt néhány kulcsjátékos fegyelmezetlenül játszott, nem tartotta be a taktikai utasításokat.
    Az ellenfél a durvaságoktól sem riadt vissza, ennek eredménye Tasnády sérülése. A kapus Nagykanizsán maradt, az ottani kórházban. A fentiek mellett Szilvási játékvezető, Grubits partjelző — az NB I. В-ben szokatlan — nagy „támogatásban” részesítette a hazai együttest, és sorozatos hibáival döntő módon befolyásolta az eredmény alakulását.