Debreceni VSC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 2 16:30

2023.01.06, 19:35 (szerk.: 2023.01.06, 19:40)
    Debreceni VSC - Békéscsabai Előre 3:2 (0:1)

Debrecen, 4000 néző
    V: Halász
    DVSC: Szabó II — Szabó I, Vachter (Urbán 46. percben), Sóvágó, Lipők, Nagykaposi, Andorkó, Rozgonyi, Vasvári (Mezei 56. percben), Waczlavik, Dóczé. Edző: Piber István.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Dobó, Szűcs, Lengyel, Schneider, Imri, Moós (Tóth Cs. 72. percben), Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

20. perc: Lengyel, Németh, Imri volt a labda útja, s Imri nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0:1.
    49. perc: Vasvári fordulásból 16 méterről küldött lövése Tóthot találta el.
    63. perc: Imri szabadrúgása után Szabó II kiütötte a labdát, Lengyel az üresen maradt kapuba sem tudott betalálni.
    67. perc: Nagykaposi hazaadását a békéscsabai csatárok elől Szabó I vágta ki szögletre.
    69. perc: Mezei beadásából Dóczé hat méterről, fejesgóllal egyenlített, 1:1.
    71. perc: a tétovázó debreceni védők között Imri 14 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1:2.
    75. perc: Lipők 22 méterről küldött szabadrúgáslövése a jobb felső sarokban kötött ki, 2:2. 81. perc: Lipők hozta fel a labdát, az Urbántól Rozgonyihoz szállt, aki ügyesen, a kimozduló kapus mellett mintegy nyolc méterről gurított a hálóba, 3:2.

Végig nagy harc volt.
    A szél az első félidőben a debrecenieket segítette, de ugyanakkor ez sok labdakezelési hiba forrásává is vált. A csabaiak a mezőnyben szépen adogattak, kapura azonban csak ritkán voltak veszélyesek.
    Szünet után a debreceniek fokozatosan átvették a játék irányítását és erővel is jobban bírták.

Jó: Lipők, Nagykaposi, Mezei, Dóczé, ill. Lengyel, Schneider, Imri.

5. Debrecen 12 4 4 4 17:14 16
    6. Békéscsaba 12 6 - 6 18:18 12

Népsport, 1970. május 25. (Arcanum DT)
    képKapus és labda a hálóban. Ez volt a DVSC második, kiegyenlítő gólja. (Kalmár I. felvétele)

Hajdú-Bihari Napló, 1970. május 26. (Arcanum DT)
    Kétszer is vezetett a csabai csapat...
    Debreceni VSC - Bcs. Előre 3:2 (0:1)

V: Halász
    DVSC: Szabó II (6) — Szabó I (7), Vachter (5), Sóvágó (6), Lipők (7), Nagykaposi (8), Andorkó (7), Rozgomyi (7), Vasvári (6), Vaczlavik (8), Dóczé (7). Edző: Pyber István.
    Előre: Tóth M. (5) — Kvasz (6), Láza (7), Dobó (7), Szűcs (7), Lengyel (9), Schneider (7), Imri (8), Moós (7), Németh (6), Száraz (7). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Vachter helyett Urbán a szünetben, Vasvári helyett az 55. percben Mezei, ill. Moós helyett a 75. percben Tóth Cs.

Az első negyedóra mezőnyjátékkal telt el.
    Lipők két távoli lövése nem okozott gondot Tóth M.-nek.
    A másik oldalon Németh ballábas lövése csúszott mellé.
    A csabaiak egyre jobban belelendültek. A 20. percben a lila-fehérek fölénye góllá érett. Németh, Száraz, Lengyel volt a labda útja. A jobbfedezet pontosan ívelt Imrihez. Az összekötő mintegy 8 m-ről, senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 0:1.
    A gól után ügyesen, okosan húzták szét a mezőnyt a csabaiak, a debreceni közönség hevesen tüntetett csapata erőtlen, széteső játéka miatt.
    Lengyel, Imri lövése, Száraz és Moós kihagyott helyzete után Lipők lövését Tóth M. remekül ütötte szögletre.
    A félidő utolsó perceiben többet támadtak a hazaiak.
    A második félidőt csabai rohamok vezették be.
    A 66. percben Nagykaposi hazaadását Németh elcsípte, már csak az üres kapuval állt szemben, de elvesztette a labdát, és Szabó I szögletre mentett. (Óriási gólhelyzet, mérkőzéslabda volt!)
    A 69. percben váratlanul egyenlített a DVSC. Mezei beadott, és a középre húzódó Dóczé tisztán állva a meglepett Tóth M. mellett a háló közepébe fejelt, 1:1.
    Egy perc múlva újra vezetéshez jutott az Előre. Németh Száraznak adott, aki Imrihez játszott. A csatár egy csel után mintegy 18 m-ről a kapu jobboldalába rúgta a labdát, 2:1 a csabaiak javára!
    A 76. percben Lipők 25 m-es nyesett szabadrúgása a sorfal fölött és a későn vetődő kapus mellett a jobb felső sarokba vágódott, 2:2.

A 78. percben Tóth M. megszerzett egy szögletből beívelt labdát, közben megrúgták, s két percig állt a játék.
    Nagy iramot diktált a hazai csapat, egyre-másra vezette támadásait.
    A 82. percben Lipők, Orbán volt a labda útja, és Rozgonyi a megdermedt csabai védelem s a kifutó Tóth M. mellett a jobb alsó sarokba gurított, 3:2
    Az utolsó percekben nagy erővel támadtak a csabaiak, a vasutas-védelem azonban jól állt a lábán.

Piller Sándor a következőket mondotta a találkozóról:
    — 1:0-ra vezettünk az első félidőben, az idény legjobb vidéki játékával, erős széllel szemben. 2:1-re vezettünk a befejezés előtt 15 perccel és mégis vereséggel távoztunk egy olyan mérkőzésről, ahol a hazai csapat már nem is ábrándozhatott győzelemről!
    — De miért vesztettünk?
    — Azért, mert 1:0 után csatáraink ahelyett ,hogy tovább rohamoznak és kihasználva a lehetőségeket, újabb góllal eldöntik javunkra a mérkőzés sorsát, többnyire csak a labdát igyekeztek tartani. Amikor a DVSC kiegyenlített, ismét lendületesen kezdtek a csatárok játszani, s az eredmény nem maradt él. Újra megszereztük a vezetést!
    Sajnos, védelmünkben Kvasz, Tóth M. és Dobó nagyot hibázott, több alkalommal is. Akció nélkül kaptuk a három gólt úgy, hogy valamennyit könnyen hárítani lehetett volna!

A debreceni győzelem egy egészen kitűnő szereplés nyitánya lehetett volna, a szerencsétlen körülmények között elvesztett találkozó viszont mindenkit lehangolt. Szeretnénk remélni, mindenki talpraáll lélektanilag a szerdai BVSC elleni mérkőzésig, és a fővárosi vasutasok ellen javítani tudunk!