Várpalotai Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 0 15:00

2020.12.29, 20:51 (szerk.: 2022.04.23, 20:55)
    Várpalotai Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 3:0 (0:0)

Várpalota, 3000 néző. V: Schopp
    Várpalota: Palotai - Süke, Csapó II, Janás, Szabó, Kisbej, Berta (Csapó I., a 60. percben), Dorogi, Lakics, Szekér, Horváth L. (Bertalan, az 52. percben). Edző: Terbe Benjámin
    Békéscsaba: Tóth M. (Tasnádi, az 54. percben) - Kvasz, Tolnai, Szűcs, Lengyel, Láza, Tóth J., Imri, Moós, Németh, Tóth Cs. (Dupsi, a 70. percben). Edző: Piller Sándor

6. perc: Lakics beadása a kapufa felső lapján táncolva esett a kapu elé, a védelem nehezen hárított.
    40. perc: Imri 20 m-es bombaszabadrúgását Palotai a felső sarokból öklözte ki.
    43. perc: egy összecsapásnál a várpalotai Horváth L. megsérült, utána már csak statisztált.
    63. perc: az előrehúzódott Süke éles szögből kapura lőtt, Tóth M. kiütötte, a befutó Süke pedig közelről besodorta a labdát, 1:0.
    75. perc: Palotai kétszer is bravúrosan mentett.
    77. perc: a vetődő Palotait Németh leterítette, Némethet a bíró kiállította.
    81. perc: Csapó I félmagas beadását Dorogi előrevetődve, védhetetlenül fejelte be, 2:0.
    83. perc: Bertalan jobb oldalról vezette fel a labdát, átadását Lakics 25 m-ről, óriási erővel bombázta a felső léc alá, 3:0.

Végig nagy iramú mérkőzés.
    Lendületesen, ötletesen játszott a bányászcsapat, sokkal jobb volt az erőnléte is. Régen látott lelkes játékkal fektette kétvállra a mezőnyben jól játszó Békéscsabát.
    Jó: Süke, Szabó, Kisbej, Dorogi, Lakics, ill. Tóth M., Kvasz, Imri.
    (Csiky Iván)

9. Békéscsaba 19 7 4 8 21-21 24
    ...
    17. Várpalota 19 4 8 7 19-18 17
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok összesítve szerepelnek

Népsport, 1971. március 15. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    Várpalotai Bányász - Bcs. Előre Spartacus 3:0 (0:0)

Várpalota, 3 ezer néző. V: Schopp
    Várpalota: Palotai (8) - Süke (8), Csapó II (7), Janás (6), Szabó (7), Kisbej (7), Berta (6), Dorogi (8), Lakics (8), Szekér (6), Horváth II (5). Edző: Terbe Benjámin
    Békéscsaba: Tóth M. (8) - Kvasz (8), Tolnai
    (6), Szűcs (6), Lengyel (7), Láza (7) , Tóth J. (5), Imri (7), Moós (7), Németh (1), Tóth Cs. (4). Edző: Piller Sándor
    Csere: Horváth II helyett Bertalan (6) az 55. percben, Berta helyett a 60. percben Csapó I (6) ill. Tóth M. helyett Tasnády (6) a 61. percben, Tóth Cs helyett Dupsi (-) a 70. percben.

A Bányász salakos edzőpályáján került sor a mérkőzésre, a játéktér közvetlen közelében elhelyezkedő nézők nagy buzdítása mellett.
    A palotaiak kezdtek jobban: Horváth II lövésszerű beadását Tóth M. bravúrral ütötte szögletre, majd Lakics beadása a felső lécre esett, a csabai védők csak nagy nehezen tisztáztak.
    Mindkét együttes nagy erőbedobással játszott.
    Feljött az Előre-Spartacus. Németh távoli lövése adott munkát Palotainak, utána Lengyel lövése a jobb kapufát súrolva ment mellé.
    A várpalotaiak keményen küzdöttek, de sokat kapkodtak. A csabai védelem jól zárt, a csatársor pedig több formás támadást vezetett.
    A 35. percben Imri 25 méteres bomba szabadrúgása a felső lécen csattant, röviddel utána gólhelyzetben szögletre szerelték a csabai csatárt.
    A félidő hajrájában visszaesett a Bányász.

A második félidő ismét várpalotai támadásokkal kezdődött.
    Az 50. percben Imri megszerezhette volna a vezetést, de Moós remek labdáját a kimozduló kapussal szemben elvétette.
    Az ellentámadás során Berta 10 méterről mellé lőtt.
    Feljavult a Bányász. Lakics ügyes cselekkel ment el Tolnai mellett, de lövésébe Kvasz beletette a lábát.
    Később Láza és Tolnai összefutott, Bertalan elé került a labda, de ő fölé lőtt.
    A 61. percben a jobbhátvéd Süke tört előre, majd Dorogihoz játszott. A csatár a közben kétméteres lesre futó Sükét hozta helyzetbe. Ő az ötös sarkáról lőtt, de Tóth M. kivetődve hárított. Eközben összecsapott a kapussal, a labda pedig a hálóba perdült. 1:0.
    A csabai kapus megsérült, kiállt, ujjain a felszakadt bőrt a kórházban varrták össze.
    A gól után nagy erővel rohamozott az Előre-Spartacus.
    Palotai egy belőtt labdát Dupsi elől Imrihez ütött, majd lábravetődéssel tisztázott.
    A 77. percben egy magas beadásra Palotai és Németh ugrott fel. A levegőben összecsaptak, a labdát a kapus szerezte meg. Három hazai védő nyomban Némethre rohant és dulakodás támadt. Végül a játékvezető Némethet leküldte a pályáról.
    Nem sokkal később Tasnády bravúrosan védte Lakics közeli lövését.
    A 81. percben egy szögletrúgást Dorogi előrevetődve fejelt a tétovázó védők mellett Tasnády kapujába. 2:0.
    Egy perc múlva formás palotai támadás végén Lakics 25 méterről ritkán látható gólt lőtt a felső léc alá. 3:0.

BÍRÁLAT:
    A kiesés ellen küzdő Bányász nagy becsvággyal kezdett.
    Az erősen tartalékos csabaiak - az első 10 perctől eltekintve - tervszerűen, határozottan játszottak. A védők biztosán romboltak és elől, főleg Imri, valamint Németh révén több meleg helyzetet teremtettek a kitűnően védő Palotai kapuja előtt.
    Az első gól Berta partjelző lelkén szárad, hiszen Süke leshelyzetben célozhatta meg Tóth M. kapuját. Feltűnt hogy a mezőnyben tárgyilagos Schopp nem vette észre, amint Süle Tóth kezével együtt rúgta a hálóba a labdát! Németh kiállítása elhamarkodott döntés volt.
    A mérkőzés végeredménye nem tükrözi hűen a látottakat. A tartalékos csapat legalább döntetlent érdemelt volna.