Dunakeszi VSE - FC Eger-Tengely-Közmű 3 : 0 17:00

2018.01.31, 14:30
    A volt egri Andrási kétszer is betalált Molnár kapujába
    Dunakeszi VSE - FC Eger-Tengely-Közmü 3-0 (1-0)
    Dunakeszi, 300 néző. V.: Veres (L. Tóth, Takács).
    Dunakeszi: Bíró - Dinka, Laczina, Bagócsi (Pálinkás, 46. p.) - Törteli, Szűcs, Tóth, Varsányi, Toronyi (Jávor, 77. p.) - Csuka (Lőrincz, 64. p.), Andrási. Edző: Fodor Imre.
    FC Eger: Molnár - Baranyai, Holtner, Kovács - Oláh, Berecz (Montvai, 60.), Némedi, Márton, Telek - Bajzát, Nagy P. Edző: Csuhay József.
    Gólszerzők: Andrási a 19., Pálinkás az 55., Andrási a 78. percben.
    Sárga lap: Oláh a 25., Holtner a 68., Szűcs a 89. percben.
    3. perc: Nagy P. ugrott ki a védők közül, alsó sarkos lövését Bíró védte.
    9. perc: Telek szabadrúgását Oláh 5 méterről senkitől sem zavartatva fölé emelte.
    10. perc: Megismétlődött az előző jelenet, Telek szabadrúgását Némedi a kapus kezébe emelte.
    13. perc: Bajzát lövését Bíró üggyel-bajjal hárította.
    19. perc: Kovácsról Toronyi elé pattant a labda, akinek beadását Andrási 8 méterről a hálóba fejelte, 1-0.
    28. perc: Bajzát 16 méteres kapáslövése fél méterrel szállt a kapu mellé.
    30. perc: Nagy P. 23 méterről a bal kapufát találta telibe, a kipattanó labdát Némedi mellé fejelte.
    43. perc: Toronyi beadását Szűcs 5 méterről fölé bólintotta.
    55. perc: Csuka ugratta ki Pálinkást, akinek 12 méteres bombája védhetetlenül vágódott a bal sarokba, 2-0.
    70. perc: Egy védőkről kipattanó labdát Bajzát 30 méterről küldött kapura, Bíró azonban bravúrral hárított.
    78. perc: Tóth visszagurítását Andrási 15 méterről mesterien csavarta a jobb felső sarokba, 3-0.
    Két döntetlen-specialista csapat mérkőzésén az egriek kapujuk elé szegezték a hazaiakat. Sorozatban alakították ki helyzeteiket, de a befejezésekkel ezúttal is hadilábon álltak. A váratlanul esett hazai gól után is volt alkalom egyenlítésre, de a kapufa a hazaiakkal volt. Szünet után óriásit javult a hazaiak játéka, 10 perc alatt többet veszélyeztettek, mint az első félidőben. Pálinkás gólja után már nem volt esélye az egrieknek a pontszerzésre. Ellentétes félidők után a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek.
    Jók: Laczina, Varsányi, Andrási, Pálinkás, Ill. Holtner, Bajzat.
    Ifik: 2-0.
    Fodor Imre: - Szünet utáni játékunkkal úgy érzem megérdemelten nyertünk.
    Csuhay József: - A gólhelyzetek alapján fordított eredmény is születhetett volna.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-04-27