1. Nemzeti Sport: 700

2018.01.31, 14:27
    FC Hatvan - Szegedi EAC 0-1 (0-1)
    Hatvan, 700 néző. V.: Kassai (Répási, Horvát Gy.)
    FC Hatvan: Nagy - Kratofil, Károly, Pásztor, Szabados - Bíró (Tóth F., 80), Gombos, Pilcsuk (Gerhart, 54. p.), Balogh (Schild, 65. p.) - Brezovszky, Orovecz. Edző: Orovecz György és Tóth Dénes.
    Szegedi EAC: Sulyovszky - Simon, Magyar, Dálnoki - Turján - Babos, Imre, Hűvös - Kulacsik, Bencze, Kerekes. Edző: Tóth Győző.
    Gólszerző: Kulacsik a 25. percben.
    Sárga lap: Bencze a 43., Imre az 52. Pásztor az 55. percben.
    25. perc: Jobb oldalon futott a vendégtámadás, amit beadás követett és az üresen álló Kulacsik 5 méterről a hálóba passzolt, 0-1.
    26. perc: Balogh cselezgetett a 16-os előtt, a vendégvédők szögletre hárítottak.
    35. perc: Gombos futott el a jobb oldalon, majd 14 méteres lövését szögletre tolta a szegedi kapus.
    49. perc: Turján 18 méteres lövése alig szállt fölé.
    59. perc: Brezovszky vezette be a labdát a 16-oson belülre, ott elesett, de a bíró sípja néma maradt.
    66. perc: Jobbról belőtt szegedi szöglet után Dálnoki alig fejelt fölé.
    73. perc: Gyors szegedi kontratámadás után Kerekes 10 méterről jó helyzetben lőtt mellé.
    83. perc: Orovecz 30 méteres szabadrúgását védte bravúrral a szegedi kapus.
    84. pec: Bencze előtt adódott lehetőség, de 8 méteres lövését védte Nagy.
    Hosszú idő óta tart a szebb napokat megélt Hatvan vesszőfutása. Úgy gondolta a szépszámú hazai közönség - az utolsó helyen álló Szegedet fogadták a hazaiak -, hogy most itt a lehetőség a felzárkózásra. A pályán ez nem érződött a hatvaniak produkciójában. Az ellenfél játékosai sokat futottak, járatták a labdát és mezőnyfölényt harcoltak ki. A második félidő végén akár több gólt is lőhettek volna. Összességében teljesen megérdemelten nyert a vendégcsapat az enerváltan, elképzelés nélkül játszó hatvaniak ellen. Jogos volt az óvatos vélekedés a mérkőzés előtt, s mint várható volt, az utóbbi időben javuló játékot mutató szegediek Hatvanban is bizonyították: még kell velük számolni.
    Jók: Károly, Szabados, ill. Sulyovszky, Turján, Imre, Bencze.
    Ifik: 1-0.
    Orovecz György: - Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de még mindig reménykedünk.
    Tóth Győző: - Úgy érzem teljesen megérdemelten nyertünk, ez további reményekre buzdít bennünket.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-04-27