FC Eger-Tengely-Közmű - Kalocsai FC 2 : 0 14:30

FC Eger-Tengely-Közmű - Kalocsa 2-0 (0-0)
    Eger, 400 néző. V.: Mohácsi (Strehó, Telek).
    FC Eger: Molnár - Baranyai, Holtner, Némedi, Kovács Cs. - Hompoth, Berecz (Montvai 65. p.), Márton, Telek - Bajzát, Nagy P. Edző: Csuhay József.
    Kalocsa: Sági - Iván, Aradi, Kovács Zs. - Paletta (Mácsai 60. p.), Balogh, Fekete, Unyi, Farkas - Deák (Bata 81. p.), Tóth A. Edző: Hayerbacher Ferenc.
    Gólszerzők: Nagy P. az 50., Montvai a 89. percben.
    Sárga lap: Balogh a 37., Fekete az 51., Farkas a 73., Kovács Zs. a 77. percben.
    3. perc: Egy labda Holtner lábáról Deákra pattant, akiről nem sokkal a kapu fölé szállt a játékszer.
    5. perc: Baranyai-Bajzát összjáték után a felfutó hátvéd már a 16-oson belül járt, éppen lőni készült, amikor Kovács Zs. becsúszva mentett.
    44. perc: A lesre játszó védők közül kilépő Némedi egyedül törhetett a kapu felé, már csak Ságival állt szemben, ám 12 méteres lövése a bal kapufáról kipattant.
    48. perc: Bajzát-Nagy
    P.-Berecz volt a labda útja, melynek végén utóbbi 7 méterről óriási helyzetben kapu fölé helyezett.
    50. perc: Márton játszott Nagy P. elé, aki igazítást követően a jobbösszekötő helyéről Sági lábai között lőtt a hálóba, 1-0.
    76. perc: Fekete beadását Kovács Zs. csúsztatta centiméterekkel a jobb kapufa mellé.
    84. perc: A bal sarokból befelé cselező Tóth A. visszagu- rítását Balogh 16 méterről lőtte kapura, a labda alig tévesztett célt.
    89. perc: Márton a 16-osnál Montvaihoz sarkalt, majd két csel után 12 méterről a hálóba lőtt, 2-0.
    A kalocsaiak előtt adódott az első helyzet, azzal azonban gyakorlatilag ellőtték első félidőre szánt puskaporukat a vendégek. Igaz, az Egernek sem volt helyzete, így a középpályás mezőnyjáték nem hozta izgalomba a lelátón fagyos kódokat. A pihenő után nagyobb fokozatra kapcsolt egriek próbálkozásai hamar eredményre vezettek. Az egyenlítésért elszántan küzdő vendégek támadásait rendre meghiúsította az egri védelem, sőt a gyors ellentámadások jóvoltából az Eger teremtett helyzeteket, és szerzett újabb gólt. A vendéglátók győzelmének jogosságához nem férhet kétség, és bár játékban nem nyújtottak maradandót, a csapat teljesítményét a végén tapssal jutalmazta a közönség. Jók: Baranyai, Kovács Cs., Holtner,
    Nagy P., ill. Sági, Kovács Zs., Balogh. Ifik: 6-1.
    Csuhay József: - Gyűrtük, gyömöszöltük az ellenfelet, közben rúgtunk két gólt. Nekünk minden kis siker sokat számít. Reméljük a győzelem hitet ad a folytatáshoz.
    Hayerbacher Ferenc: Megérdemelten nyert a nagy akarással játszó hazai csapat.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-03-02