Kalocsai FC - FC Eger-Tengely-Közmű 3 : 2 17:00

Kalocsai FC -FC Eger-Tengely-Közmü 3- 2 (1-1)
    Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Mácsai, Bolvári - Tóth A. (Unyi, 78.) Sári, Farkas G., Balogh - Farkas Z. (Barta, 78.), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc.
    Eger: Molnár - Nagy Gy. T. (Kádár, 52.), Zentai, Csuhay - Hompoth, Kovács Cs., Holtner, Andrási, Markóczi - Nagy P., Montvai (Kasza, 80.). Edző: Zsidai József.
    Sárga lap: Iván a 22., Sári a 27., Nagy Gy. T. a 33., Hompoth az 54. percben.
    Piros lap: Hompoth (második sárga lap után) a 84. percben.
    13. perc: Szögletrúgást követően a lepattanó labdát Farkas G. a saját kapujába fejelte. Öngól, 0-1.
    35. perc: Farkas G. beadásából Kovács fejelte a labdát az egri kapuba, 1-1.
    47. perc: Farkas Z. szabadrúgása után a labda átszállt a védők feje fölött, majd Balogh előre vetődve fejelt a bal sarokba, 2-1.
    73. perc: Szögletrúgást követően Nagy P. lőtt a léc alá, 2-2.
    90. perc: Kovács fejese Bolvári elé pattant, aki a hosszú sarokba lőtt, 3-2.
    A megilletődött hazaiakkal szemben öngóllal szerzett vezetést az Eger, de nem tudott élni a lélektani lehetőséggel. Az NB III.-ból felkerült kalocsaiak fordítani tudtak, mégis úgy tűnt, hogy az egriek elhozzák legalább az egyik pontot. A hajrában bátran támadtak a hazaiak, s az utolsó percben megszerezték győztes góljukat. Jók: Andrási, Nagy P. Ifik: 2-1.
    Hayerbacher Ferenc: - Első NB II.-es mérkőzésünkön az öngól után kockáztatni kellett, végül ez hozta meg a sikert.
    Zsidai József: - Tartottunk a mérkőzéstől, mert nem ismertük az ellenfelet. A kalocsai csapat darálós típusával meglepett bennünket.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1997-08-11