Tisza Volán SC - Békéscsaba 1912 Előre SE 2 : 1 17:00

2019.02.11, 12:18 (szerk.: 2019.02.11, 12:40)
    Váratlan és jókora pofon a Tisza partján a lila-fehéreknek

Az idény leggyengébb játékát nyújtotta az Előre, viszont a konkurencia is kikapott

Tisza Volán - Békéscsaba 1912 Előre SE 2-1 (1-0)
    Szeged, 100 néző

16. p.: Brinszky szögletéből az elalvó lila-fehér védők között Kreizler fejelt a kapu jobb alsó sarkába, 1-0.
    57. p.: A szögletből beívelt labdát Viniczai rosszul ütötte ki, Kardos rácsapott és a kapu bal sarkába lőtt, 2-0.
    60. p.: Brlázs pontos átadását a büntetőterületen belül Krajncz átvette, a hazai védők már csak szabálytalanul tudták szerelni. A megítélt büntetőt a sértett a jobb alsó sarokba helyezte, 2-1.

Az első játékrész alacsony színvonlú játékot hozott. A hazai csapat egy egyéni hibából vezetést szerzett, majd a játékvezető a 24. percben érthetetlen módon egy szabályos góltól fosztotta meg a vendégeket.

A második félidőben agy támadó szellemű Békéscsaba jött ki a pálára, de ismételten egy súlyos egyéni hiba következett, ami későbba mérkőzést is eldöntötte.

A látottak alapján a hazai csapat megérdemelten nyert a listavezető lila-fehérek ellen.

Jó: Buzási, Kreizler, Kardos, Gahwagi ill. Krajncz, Borbély.

Protity Sándor: Megérdemelt sikert arattunk a listavezető ellen.
    Szarvas János: Az idény leggyengébb játékát nyújtottuk. Remélem, hogy jókor jött a pofon, ami helyes irányba térít majd bennünket.

1. Békéscsaba 23 16 5 2 66-22 53