Békéscsaba 1912 Előre SE - Tisza Volán SC 2 : 2 15:30

2019.01.10, 09:01 (szerk.: 2019.01.10, 10:19)
    Nem tudták lemásolni a múlt hetit

Döntetlen született a Tisza-partiak ellen a Kórház utcai rangadón

Békéscsaba 1912 Előre SE - Tisza Volán 2-2-(1-1)
    Békéscsaba, 1000 néző

21. perc: Brinszky 20 méterről, középről lövésre szánta el magát és a késve mozduló Harman keze alatt a bal alsó sarokba csorgott a labda, 0-1.
    40. perc: Okos iramodott meg a jobb oldalon és pontos beadását Pozsár fejelte a kapuba, 1-1.
    55. perc: Egy szögletet Szenti visszafejelt és Ladányi a kapunak háttal állva, ollózva, hanyatt vetődve bombagólt lőtt a léc alá, 2-1.
    73. perc: Zakar a jobb oldalon faképnél hagyta a csabai védelmet és a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba lőtt, 2-2.
    75. perc: Mórocz második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott, mivel szándékosan kézzel ért a labdához.

Az első félidőben a hazai csapat számtalan gólhelyzetet dolgozott ki, amelyet el is puskázteak, és ahogy ilyenkor lenni szokott, egy ártalmatlan lövésből a vendégek szereztek vezetést. A csabaiak még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, s ennek meg is lett az eredménye, mivel még az első félidőben kiegyenlítettek.

A második játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, amelyből a szerencsésebb vendégcsapat jött ki győztesen, mivel egy ponttal távozott a Békéscsaba otthonából.

Jó: Pozsár, Závoda, Rubus ill. Kispéter, Kardos, Zakar.

Szarvas János: Sajnos nem tudtuk megismételni ai elmúlt heti teljesítményt, így elmaradt a remélt győzelem, ami a látottak alapján megérdemelt lett volna.
    Protity Sándor: A körülményekhez képest nagyszerű eredményt értünk el. A döntetlent értékesnek tartom. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk.

2. Békéscsaba 8 6 2 - 22-9 20
    3. Tisza Volán 8 6 1 1 30-13 19