Jánoshalmi Spartacus - Budafoki MTE-Kinizsi 1 : 1 15:00

Alacsony színvonalú mérkőzésen csak 11-esből lőtt gólok
    Jánoshalmi Spartacus - Budafoki MTE-Kinizsi 1 : 1 (0:0)
    Jánoshalma, 800 néző, vezette: Szentkúti.
    Budafok: Lengyel — Béres (Bleicher), Kapitány, Paizs, Vízi — Tóth A., Mörtel (Karajos) Pozsár — Krisztin, Tóth B.. Kacsányi. Edző: Dobesch Gyula.
    Jánoshalma: Balogh — Giesinger, Bátyai, Tápai, Fenyvesi — Angeli, Laki, Liliom — Kovács, Horváth, Márkus (Tóth). Edző: Rapcsák Tivadar.
    Szeles, esős időben kezdődött a mérkőzés. A szél a vendégeket segítette, de kapura csak a 25. percben rúgtak. Krisztin lövését azonban Balogh védte. A 30. percben Vizi teljesen egyedül tört kapura, senkitől sem zavartatva 8 méterről kapu mellé lőtte a labdát.
    A 38. percben Laki lőtt kapura (ez volt az első jánoshalmi lövés). Alacsony színvonalú mezőnyjáték folyt. Egyik kapu sem került komoly veszélybe.
    Szünet után a 47. percben Krisztin buktatásáért 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Kapitány értékesítette. 1—0.
    A 75. percben a másik oldalon Laki buktatásáért rúghatott 11-est a Jánoshalma. Horváth lövését a kapus kiütötte, de másodszorra már nem hibázott. 1—1.
    A 89. percben volt a jánoshalmiak egyetlen nagy gólhelyzete. Horváth lövését azonban a Budafok kapusa szögletre mentette.
    Eseménytelen, alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. Mindkét csapat játékosai lelkesedés nélkül játszottak. Jók: Tóth A., Lengyel, illetve Balogh, Tápai, Bátyai.
    Szentkúti játékvezetőnek nem sok dolga akadt a mérkőzésen.

Forrás: Petőfi Népe, 1980-04-01