Békéscsabai Előre SC - KISTEXT SK 2 : 0 13:30

2023.10.07, 22:43 (szerk.: 2023.10.07, 22:45)

Békéscsaba, 2000 néző
    V: Ungi
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Rakonczás, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.
    KISTEXT: Kovács — Fekete I, Nagy L., Báncs, Sátori, Letenyei, Nagy F., Kalmár, Szemők, Cserjés, Fekete II. Edző: Borbély András.

A játékidő túlnyomó részében fölényben játszott a Békéscsaba, s helyzetei alapján még nagyobb arányban is győzhetett volna.
    A 75. percben Letenyeit a játékvezető kiállította. A 85. percben a KISTEXT 11-est hibázott. G: Hoffmann (2).
    Jó: Kucsera, Kiss, Zahorán, Hoffmann, ill. Kovács, Nagy F., Fekete II.

V: Ungi
    Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Rakonczás, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Bizakodó hangulatban készülődtek a csabai fiúk a számukra igen fontos mérkőzésre.
    A lilák Bartolák György emlékére fekete karszalaggal játszottak.
    Öt eredménytelen Előre-szöglet után Hoffmann jó labdát kapott, és a kapust is kicselezve, a hálóba lőtt, 1:0.
    Továbbra is az Előre maradt támadásban.
    A 38. perc táján veszélyeztetett két alkalommal a vendégcsapat, de Szemők tiszta helyzetből mellélőtt, majd Cserjés fejesét védte Kucsera.
    Szünet után óriási erővel támadott az Előre. Batke, Hoffmann, Zahorán, majd Száraz került óriási helyzetbe, de az akciókból nem született gól.
    A 75. percben Zahorán labdájával Hoffmann remekül ugrott ki, nyolc méterről a hálóba bombázott, 2:0.
    Két perc múlva Letenyeit kiállította a játékvezető.
    A 86. percben 11-eshez jutottak a vendégek. Báncs lövését Kucsera bravúrosan védte.
    Ezután Szemák lőtt mellé, majd Fekete II. óriási helyzetből leadott lövését Kucsera parádésan hárította.

A csabai csapat még ebben az arányban is megérdemelten nyert.
    Jók: Kucsera, Kiss, Zahorán, Hoffmann.
    Száraz, a Bcs. Előre balszélsöje nagy lendülettel tör a KISTEXT kapujára.