Békéscsabai Előre SC - KISTEXT SK 3 : 0 14:30

2023.11.18, 22:36 (szerk.: 2023.11.18, 22:39)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Vörös
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.
    KISTEXT: Kovács — Báncs, Nagy I, Kalmár II, Ivicz, Szeitl, Sátori, Vándori, Kalmár I, Lugosi, Nagy II. Edző: Borbély András.

A nagy fölényben játszó békéscsabaiak irányították végig a játékot. A védekezésre berendezkedett KISTEXT szórványos támadásai erőtlenek voltak.
    G.: Batke, Süle, Zahorán.
    Jó: Frankó, Zahorán, Batke, ill. Kovács, Nagy I, Vándori.

6. Békéscsaba 24 10 7 7 36:30 27
    ...
    16. KISTEXT 24 5 8 11 28:45 18

Népsport, 1966. szeptember 19. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Bp. KISTEXT 3:0 (1:0)

vezette: Vörös
    ELŐRE: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.

Nagy lendülettel kezdett az Előre.
    A 6. percben a léc fölött tisztázott szögletre a KISTEXT-védelem, majd Süle elől rávetödéssel mentett Kovács.
    A 15. percben Bócsik, majd Dobó 18 méteres szabadrúgása a sorfalban akadt el.
    Több kihagyott gólhelyzet után a 32. percben Dobó lövése a kapustól a befutó Batke elé pattant, aki a jobb sarokba gurított, 1:0.
    A félidő végéig a KISTEXT térfelén folyt a játék.
    A 35. percben Miklya lövését a kapu fölé, majd Dobó lövését az oldalvonalon túlra ütötte a KISTEXT kapusa.
    Szünet után Batkét a 16-oson belül felvágták, a játékvezető azonban továbbot intett.
    A 65. percben Zahorán hosszú labdával szöktette Miklyát, a lövésbe a vetődő kapus belenyúlt, a befutó Süle a gólvonalról a hálóba vágta a labdát.
    A második gól után alábbhagyott az iram.
    A 76. percben egy hazai lövés a kapufán csattant.
    A hajrában ismét rákapcsolt az Előre és a 87. percben Zahorán beállította a végeredményt. kép
    A 87. percben Zahorán - a képen nem látható - lövése a hálóba tart. Dobó a jobb szélen figyeli a labda útját. (Fotó: Demény)

Ismét jó játékkal örvendeztette meg szurkolóit az Előre. Minden csapatrészben jobb volt ellenfelénél. A védelem jól oldotta meg feladatát és a csatárok a sok gólhelyzetből hármat értékesítettek. Megérdemelt győzelem.
    JÓK: Frankó, Zahorán, Batke.

Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember 20.