Mezőkovácsházi Petőfi SK - Szolnoki MÁV SE 2 : 0 16:30

Mezőkovácsházi Petőfi TE —Szolnoki MÁV 2:0 (1:0)
    Mezőkovácsháza, hatszáz néző, vezette: Pusztai.
    Mk. Petőfi: Drágán — Budácsik, Sári (Szabó), Banyik — Uhrin, Plástyi, Gábor, Gigacz (Varga), Gajdos, Kerekes, Pasek. Edző: Kerekes Imre.
    Szó MÁV: Donka- Füle, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Földesi — Kelemen (Urbán), Szolnoki, Pintér I, Tóth II, Dobos. Edző: Horváth János.
    Szolnoki támadásokkal kezdődött a találkozó. Néhány perces mezőnyfölény után gyors hazai rohamok és több szögletrúgás jellemezte a mezőkovácsháziak fölényét. A 20. percben váratlan gólt ért el a Petőfi Szabó révén. Egy előre vágott labdát Abonyi késlekedve rúgott el és a berobbanó csatárról a labda a kifutó Donka mellett a jobb sarokba vágódott 1:0.
    Szünet után rohamozott a MÁV és a 60. percben Szolnoki hatalmas lövése a jobb oldali lécről vágódott vissza. A gólveszélyes MÁV támadásokat váratlan öngól követte: Füle túl erősen adott haza és a labda a hátráló Donka kezei fölött a jobb sarokba hullott 2:0.
    Az erősen felázott gondozatlan játéktéren, a MÁV csapata rossz felfogásban játszott

Forrás: Szolnok Megyei Néplap, 1969-06-24