Kiskunfélegyházi Vasas - Békéscsabai Előre SC 1 : 3 10:30

2023.12.30, 19:53 (szerk.: 2023.12.30, 20:12)
    Békéscsabai Előre - Kiskunfélegyházi Vasas 3:1 (2:1)

Kecskemét, 1500 néző
    V: Ungi
    B. Előre: Kucsera — Litauszky, Frankó, Radnai — Kiss, Rieger — Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Száraz. Edző: Szombati György.
    Kiskunfélegyházi Vasas: Bólya — Bense, Sahin II. Tarjányi — Cseh II, Makai — Kovács, Lengyel, Vas, Sahin I, Sánta. Edző: Kanyó János.

1:0-ás félegyházi vezetés és néhány kihagyott helyzet után a védelem hibáit a B. Előre jól kihasználta.
    G: Miklya, Dobó, Száraz, ill, Sánta.
    Jó: Frankó, Rieger, Miklya, Dobó, ill. Sahin II, Lengyel, Sánta.

14-15. Békéscsaba 5 1 2 2 6:7 4
    ...
    18. Kiskunfélegyházi V. 5 - 1 4 4:11 1

Népsport, 1966. április 4. (Arcanum DT)
    Jobban játszottak a békéscsabaiak
    Békéscsabai Előre - Félegyházi Vasas 3:1 (2:1)

Kecskemét, 2000 néző
    vezette: Ungi
    B. Előre: Kucsera — Litauszky, Frankó, Radnai — Kiss, Rieger — Miklya, Bócsik, Dobó, Batke. Száraz. Edző: Szombati György.
    F. Vasas: Bolya — Bense, Sahin II., Tarjányi — Cseh II., Makai — Kovács, Lengyel, Vass, Sahin I., Sánta. Edző: Kanyó János.

A félegyházi pálya eltiltása miatt Kecskeméten a KTE-pályán került sor a mérkőzésre.

Egész éjszaka esett az eső, s csak a mérkőzés kezdetére állt el, így csúszós, mély talajú játéktéren kezdődött el a találkozó.
    A Vasas kezdett jobban, s a főként félegyházi szurkolókból álló közönség hamarosan gólnak tapsolhatott.
    A 3. preben Vass vitte fel a labdát, okosan Sahin I.-hez játszott, aki kiugratta Sántát. A balszélső biztosan lőtt a csabaiak hálójába. 0:1!
    A vezetőgól megszerzése után harsány hajrá Vasas biztatás közepette továbbra is a félegyháziak maradtak támadásban. Néhány kecsegtető helyzet azonban kimaradt a kapu előtt. Ilyen előzmények után teljesen váratlanul egymásután két gólt lőttek a békéscsabaiak.
    A 13. percben egy baloldali támadás végén Száraz lövésszerű beadását nem tudták a védők megszerezni, ezzel szemben Miklya pontosan érkezett és a hálóba bombázott. 1:1!
    Megzavarodott a Vasas és a 14. percben szinte megismétlődött a kiegyenlítő gól előtti jelenet. Száraz lövését Bolya csak kiütni tudta és a berobbanó Dobó a hálóba továbbította. 2:1!

Ezután erőtlen Vasas támadásokat láthattunk, amelyeket könnyűszerrel hárítottak az Előre-védők.
    Viszont két esetben is csak a szerencse mentette meg a góltól a Vasas hálóját.
    Szünet után jól kezdett a félegyházi együttes.
    Úgy látszott az első negyedórában, hogy sikerül kiegyenlíteni. Sánta átkígyózott a védelmen, lőhetett volna, de ő még kereste a jobb helyzetet. Így odalett a nagy kiegyenlítési alkalom.
    A Vasas sorsa a 20. percben pecsételődött meg. Ekkor is az örökmozgó Száraz vitte fel a labdát, a védők nem tudták szerelni, lövésszerű beadását Dobó fejjel csúsztatta Bolya kapujába. 3:1!
    A mérkőzés további részében jobbára kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. Gólt már egyik csapot sem tudott lőni.

A találkozó megérdemelt békéscsabai győzelemmel végződött.
    A félegyháziak mind technikai, mind taktikai téren alulmaradtak ellenfelükkel szemben. Lassan és körülményesen játszottak a nehéz talajú pályán.
    A békéscsabaiak közül Kucsera, Frankó, Dobó és Száraz, a Vasasból pedig Bolya, Sahin II., Makai és Vass játszott jól.
    Ungi játékvezető jól bíráskodott a sportszerű találkozón.
    (M. I.)

Petőfi Népe, 1966. április 4.
    Békéscsabai Előre - Kiskunfélegyhézi Vasas 3:1 (2:1)

Kecskemét, 1300 néző
    Vasas: Bólya — Bense, Sahin II, Tarjáni — Cseh II, Makai — Kovács, Lengyel, Vas, Sahin I, Sánta. Edző: Kanyó János.

Nagy védelmi hibából Sánta lőtt gólt, de a 15. percben Miklya egyenlített.
    A 20. percben Száraz volt eredményes.

Néhány hazai akció után veszélyesen támadott az Előre és a 68. percben Száraz beadásából Dobó biztosította be a csabai győzelmet.
    Ezután Batke, Dobó és Miklya hagyott ki gólhelyzetet.

Az Előre nagyszerűen kihasználta a Vasas-védelem hibáit.
    Jók: Kucsera, Frankó, Száraz, Bócsik.