Kiskunfélegyházi Vasas TK - Békéscsabai Előre SC 0 : 0 16:30

2023.06.21, 23:01 (szerk.: 2023.07.17, 20:20)
    Kiskunfélegyházi Vasas - Békéscsabai Előre 0:0

Kiskunfélegyháza, 2500 néző
    V: Siróczki
    K. Vasas: Bólya — Bense, Cserkó, Fekete, Makai, Sántha, Kelemen (Ézsi), Ádám, Veréb, Sahin, Rubányi. Edző: Fejes József.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Bertók, Batke, Németh, Zahorán, Serényi, Száraz (Süle). Edző: Piller Sándor.

A bajnokjelölt vendégeket mintegy 1000 lelkes csabai szurkoló kísérte Félegyházára.
    Az esőtől felázott pályán mindkét oldalon sok átadási hiba történt
    Az első félidőben a hazaiak többet támadtak, de Tóth két esetben is jól hárított.
    A második félidő kiegyenlített játékot hozott. Jellemző, hogy ekkor egyik kapura sem ment veszélyes lövés.
    Jó: Cserke, Fekete, Makai, Ádám, ill. Kvasz, Láza, Szűcs.

1. Békéscsaba 16 10 4 2 24:5 24
    ...
    10. Kiskunfélegyháza 16 5 5 6 21:21 15

Népsport, 1968. augusztus 20. (Arcanum DT)
    Döntetlennel kezdett az Előre
    Kiskunfélegyháza - Bcs. Előre 0:0

V: Biróczki.
    K-félegyháza: Bólya — Bense, Cserkó, Fekete, Makai, Sánta, Kelemen (Ézsi), Ádám, Vereb, Sahin, Rubányi. Edző: Fejes József.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Bertók, Batke, Németh, Zahorán, Schneider, Száraz (Süle). Edző: Piller Sándor.

Mintegy ezer lelkes csabai szurkoló biztatása mellett indult a játék.
    Idegesen kezdtek a csapatok.
    A 9. percben Tóth bravúrosan ütötte szögletre Vereb bombáját.
    A 21. percben Németh kitört, de a kifutó kapusba lőtt! (Mérkőzéslabda volt!)
    Az 52. percben Cserkó Németh elől kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül. Biróczki azonban a 16-osról rúgatott szabadrúgást.
    A hajrában fölényben Játszottak a hazaiak, de a jól záró Előre-védelem mellett nem tudtak helyzetbe kerülni.
    A csúszós talajon jobbára a hazai csapat támadott, de a mérsékeltebb teljesítményt nyújtó Előre könnyen győzelmet szerezhetett volna.
    Jók: Cserkó, Vereb, Sahin, Sánta, ill. Tóth, Láza, Szűcs, Batke.

Békés Megyei Népújság, 1968. augusztus 22.
    A bajnokjelölt örülhet az egy pontnak

Kiskunfélegyháza, 2500 néző, vezette: Biróczki.
    Kiskunfélegyházi Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete — Makai, Sántha — Kelemen (Ézsi), Ádám, Veréb, Sahin II., Rubányi. Edző: Fejes József.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs — Papp I., Bertók — Batke, Németh, Zahorán, Szerényi Száraz (Süle). Edző: Pillér.

Már az első 10 percben kitűnt, hogy a csúszós, felázott talajon a hazaiak otthonosabban mozognak. A Vasas 3—3—4-es hadrendben vette fel a küzdelmet. Az edző elgondolása helyesnek bizonyult, amikor Sahint a veszélyes Németh őrizésével bízta meg.
    Az első helyzet a Vasas számára adódott. A 6. percben Vereb lövésének hárítása szép kapusteljesítmény volt.
    A 7. percben Rubányi gólnak látszó lövése egy csabai lábról pattant szögletre.
    Ezután ismét a Vasas lendült támadásba és Vereb labdáját Ádám a bal sarokba fejelte, de Tóth ismét résen volt.
    A nagy kedvvel játszó Kelemen átadását a 31. percben Ádám még vihette volna, de messziről lőtt, és Tóth ismét hárított.
    A 37. percben is Ádám veszélyeztetett, de 10 méterről élesen fölé vágta a labdát.
    Szünet után az első percekben a csabaiak rohamoztak.
    A 10. percben Cserkó a kaputól 17 méterre fölöslegesen kézzel ütötte le a labdát. A szabadrúgásból szöglet lett. A beívelt labdát Németh 8 méterről fölé lőtte.
    Ettől kezdve ismét a Vasas irányított. A két középpályás játékos Makai és Sántha újabb és újabb támadásba dobta a csatárokat.
    A 20. percben Kelement letalpalták és helyébe Ézsi lépett a pályára.
    Továbbra is lendületben maradt a Vasas és a 28. percben Ádám lapos lövésének védéséhez Tóth bravúrjára volt szükség.
    A másik oldalon Bolya merész lábravetődéssel mentett Németh elől.
    Az utolsó percekben Vereb lövése a hálótartó vasat találta telibe.

A játék alapján a Vasas győzelmet érdemelt volna. Az Előre 7-8 emberrel védekezett és csak szerencsével vitte haza az egyik pontot.
    A Vasas közvetlen védelmének minden tagja jó teljesítményt nyújtott. Ügyesen mozogtak a fedezetek is. Makai 90 percen keresztül lelkesen küzdött és csapatának legjobbja volt. Sántha méltó társának bizonyult. Sahin jól semlegesítette Némethet. A támadók közül Ádám és Kelemen játszott jól.
    A vendégcsapatban a teljes közvetlen védelem tett ki magáért.
    A játékvezetői hármas hibátlanul működött.