FC Eger-Tengely-Közmű - Kazincbarcikai SC 2 : 2 13:00

2018.02.10, 17:07
    FC Eger Tengely-Közmű - Kazincbarcika 2-2 (0-1)
    Eger, 300 néző. V.: Strehó (Bogár, Telek).
    Eger: Varga - Baranyai, Holtner, Hompoth - Bercsényi, Márton (Béres a szünetben), Kovács Cs. (Montvai a szünetben), Némedi, Telek - Hajmási (Oláh 83.), Szamosi. Edző: Csuhay József.
    K.barcika: Venczel - Takács, Pozder, Szögedi - Zabos (Hanász 87.), Balogh (Gál 67.), Kovács R., Harnócz, Deák (Körösi 45.) - Szőke, Simkó. Edző: Kádár Zsolt.
    Gólszerzők: Kovács R. a 20., Szamosi a 49. és az 58., Harnócz a 89. percben.
    Sárga lap: Zabos a 6., Holtner a 80. percben.
    7. perc: Hompoth jól fejelt vissza egy labdát, de a belsők nem jutottak lövéshez.
    13. perc: Hajmási egyedül tört kapura, de belerohant Venczelbe, és kettős ápolás lett a vége."
    20. perc: Deák szögletéből Kovács R. tisztán fejelhette a labdát a földre, az egri kapu közepébe, 0—1.
    31. perc: Szamosi került jó helyzetbe, csak a kapussal állt szembe amikor beérték, így Venczel birtokába került a labda.
    35. perc: Venczel védett egymás után kétszer is meleg helyzetben.
    49. perc: Béres beadását a kapus kiöklözte, Szamosi pedig 16 m-ről a jobb felső sarokba ívelte a labdát, 1-1.
    51. perc: Némedi tört előre több egri társaságában, végül Hajmási lőtt fölé.
    56. perc: Szőke beadását a becsúszó Körösi nagy helyzetben mellé bombázta.
    58. perc: Bercsényi ügyesen ment el a jobb oldalon, beadását Szamosi fejelte a kapus fölött a rövid sarokba, 2-1.
    64. perc: Bercsényi lapos lövését Venczel bravúrral ütötte szögletre.
    70. perc: Zabos félmagas távoli labdáját Varga vetődve tenyerelte szögletre.
    72. perc: Hajmási húzott el két csel után a jobb oldalon, az alapvonalról középre játszott, Telek lapos lövése azonban elakadt a kapusban.
    89. perc: Gál szögletét Harnócz a jobb alsó sarokba fejelte, 2-2.
    Végig szakadó esőben, csúszós talajon lejátszott mérkőzésen az első félidőben több nagy gólhelyzetet is elhibáztak a hazaiak, miközben a tervszerűbben futballozó barcikaiak megérdemelten jutottak vezetéshez. Szünetben kettős cserét határozott el Csuhay József, ami jót tett az addig sokat körülményeskedő egrieknek, hiszen negyedóra alatt két góllal fordítottak a javukra. Lendületesebb lett ezáltal a játék, többet mentek előre a vendégek is, de a helyzetek alapján növelhette volna előnyét az Eger. Már úgy tűnt, hogy a megye- székhelyi gárda megszerzi őszi harmadik győzelmét, de ez a bravúr a vége előtt két perccel meghiúsult, így maradt az újabb, immár tizedik döntetlen. A vendégek ismét elégedetten távoztak Egerből, a hazaiak csak bosszankodhattak a végén. Jók: Szamosi, Holtner, ill. Kovács R., Venczel.
    Csuhay József: - A döntő pillanatokban nem tudunk figyelni.
    Kádár Zsolt: - A szünetben úgy gondoltam nyerhetünk, végül pedig örülhetünk az egy pontnak.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-10-16