Csepel Austromobilar FC - Palotás SE 2 : 2

2017.11.13, 21:24
    Meddő mezőnyfölény és pontmentés
    Csepel — Palotás 2—2 (1—1)
    Csepel, Béke tér, 500 néző. VEZ.: Tóth S. (Heibl, Szabó G.)
    CSEPEL: Túri - Polgár, Semsei, Németh, Máté I. - Körösi, Jakab, Szabó, Korolovszky - Siklósi, Szigeti (Gombos). EDZŐ: Gáspár József
    PALOTÁS: Telek 6 - Udvari 5, Turcsányi 5 (Baranyai 0), Máté L. 5, Tóth 6 - Tuifel 6, Mohácsi 5, Lénárt 5, Jele 6 - Rob 5, Burzi 5. EDZŐ: Bodonyi Béla
    GL.: Jakab, Szabó, illetve Burzi, Rob SÁRGA LAP: Jakab, Siklósi, Németh, illetve Udvari.
    11. perc: Jele elfutott a bal oldalon, pontosan játszott középre, de az érkező Rob 16 méterről a kapu fölé lőtt.
    18. perc: Tóth lefutott az alapvonalig, beadását Túri bravúrral hárította.
    22. perc: Jele ismét jól ment el a bal oldalon, mintaszerű beadását Burzi 5 méterről a rövid sarokba lőtte. 0-1.
    34. perc: Korolovszky 40 méteres, jól eltalált szabadrúgását Telek szögletre hárította.
    4L perc: Turcsányi hibázott, így a labda Körösi elé került, aki 16 méterről alig lőtt fölé.
    44. perc: A kaputól 17 méterre szabadrúgást végeztek el a vendégek. Mohácsi legurítását Máté kapu fölé vágta.
    45. perc: Jakab egy csellel becsapta őrzőjét, lefutott az alapvonalig, beadását a tavasszal még Palotáson futballozó Szabó 5 méterről a kapu közepébe lőtte. 1-1.
    49. perc: Hazai bedobás után az üresen álló Jakab kapta a labdát, amely közben a kezére pattant, elvitte Turcsányi mellett, rávezette a kifutó Telekre, s 8 méterről a kapu jobb oldalába gurított. 2—1.
    90. perc: Kapu előtti kavarodás után Baranyai 14 méteres lövése kipattant Túriról, az éppen érkező Rob elé, aki 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-2.
    Hideg idő, mély, csúszós talaj fogadta a pályára lépő csapatokát. Az első percek tapogatódzó játékkal teltek el, valamirevaló helyzet nélkül. A labdát többet birtokló palotásiak egy szép támadás végén megszerezték a vezetést. A gól után is a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de csak az ellenfél 16-osáig jutottak. Palotási támadásokat követően a félidő utolsó percében váratlanul egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban nagy védelmi hibát követően Jakab révén fordítottak a szigetiek. A dél-nógrádiak nagyobb sebességre kapcsoltak, mezőnyfölényük azonban meddővé vált. A második játékrészben hiába volt szinte állandóan a csepeliek térfelén a labda, sorozatos támadásaikat csak az utolsó percben sikerült góllá értékesíteniük. Összességében: a játék képe alapján a lelkes hazaiak örülhettek a megszerzett pontnak.
    Gáspár József: - Nagy lehetőséget szalasztottunk el.
    Bodonyi Béla: - A futball igazságtalansága lett volna, ha ettől a csapattól kikapunk.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 1998-11-02