1. Nemzeti Sport: 1.000

2017.10.03, 10:05 (szerk.: 2017.10.03, 13:10)
    Tápiószecső - FC Hatvan 3 -3 (1 -1 )
    Tápiószecső, 1000 néző. V.: Saskőy (Takács, Virágh).
    Tápiószecső: Hell -Szántai Z., Huszárik, Kraszovszkij (Kádár a szünetben, Rabi, (Szász, 54.), Müller -Ács (Simon, 65.) Jankov, Szántai A. - Katzenbach, Ofella. Edző: Ágh Gábor
    Hatvan: Berecz -Orovecz - Szántó, Buzma- Pilcsuk (Zalaegerszegi, 88.), Balázs, Csikós, Gohér, Brezovszky, Szabó -Vadas (Tóth, 80.). Edző: Bozai Gyula.
    Gólszerző': Szántó a 23., Jankov a 32., Szász a 79., Sabján a 84., Csikós a 86., Kádár a 88. percben.
    Sárga lap: Szabó a 46.,
    Szántai A. az 54., Buzma a 71., Katzenbach a 88., Csikós a 86. percben.
    Kiállítva: Müller (utánrúgásért) a 92. percben.
    23. perc: Egy szabadrúgást követően Szántó fejelt a kapuba, 0-1.
    32. perc: Jankov laposan lőtt a hatvani hálóba, 1-1.
    79. perc: Szász 22 méterről bom bázott a jobb felső sarokba, 2-1.
    84. perc: Jó összjáték végén Sabján bevetődve lőtt a hazai kapuba, 2 -2.
    86. perc: Sabján ugratta ki Csikóst, aki 7 méterről szerzett vezetést a vendégeknek, 2-3.
    88. perc: Egy szögletrúgást követően Berecz hárított, majd Kádár lövését lábbal vágta ki a gólvonal elől. A partjelző beintésére azonban a játékvezető gólt ítélt, 3-3.
    A hatvaniak biztonsági játékra törekedve több lépcsőben igyekeztek megszűrni a hazai támadásokat, közben számos esetben remekül kontráztak. Ebből születtek a gólok is, több azért nem , mert egy esetben Vadas például az üres kapu mellé küldte a labdát. Mozgalmasra sikerültek az utolsó percek, a Hatvan a győzelmet is megszerezhette volna, a partjelző azonban bent látott egy olyan labdát, amit Berecz a gólvonal elől rúgott ki. A hazai közönség nehezen viselte el, hogy elmaradt a sikeres pályaavató. Jó: Csikós, Gohér, Orovecz, Pilcsuk.
    Ágh Gábor: - Figyelmetlenségünkön múlt, hogy nem tudtuk győzelemmel ünnepelni a pályaavatót.
    Bozai Gyula: -Közönség szórakoztató mérkőzésen igazságos eredmény született. Kár, hogy az egyébként jól bíráskodó játékvezető a végén nem volt ura a helyzetnek.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-08-17