Postás - MAC 0 : 3

I. osztály 1904, 9. forduló
  1. Budapesti Hírlap: szép számú közönség

2021.09.01, 18:52 (szerk.: 2021.09.01, 21:02)
    A margitszigeti versenypályán délután 3 órakor mérkőztek a Magyar Atlétikai Klub és Posta és Táv­iró tisztviselők Sport Egyesülete első csapaiai a baj­nokságért. A M. A. K., mely még csak csütörtökön a Műegyetemi Futball-Klubbal szintén 8:1 arányban szenvedett vereséget, ma gyönyörű játék után 3:0 el­len a Postásakon győzelmet aratott, A mérkőzést szép számú közönség nézte. Az első félidőben a Postások kezdték a játékot és hol az egyik, hol a másik fél tá­madt veszedelembe azonban egyik kapu sem került. A félidő gól nélkül végződött. A második félidőben a M. A. K. rögtön a játék elején Medgyessy révén gól­hoz jutott, a mit négy perc múlva egy másodikkal és öt perc múlva egy harmadik góllal szerzett meg.

A mérkőzés eredménye 3:0 a Magyar -Atlétikai Klub javára.

Budapesti Hírlap, 1904. február 29.

2021.09.01, 18:41 (szerk.: 2021.09.01, 21:01)
    M. A. C. — Postás.

A játék lefolyása igen változatos volt. Az első félidőiben a Postások támadnak többet, a M. A. C. védelme folytonos out-ra rúgásokkal hiúsítja meg a támadást A M. A. C. csatársora alig né­hány lerohanással tarkítja a játék menetét. Ered­mény 0:0. A helycserével a szerencse is fordult és a M. A. C. veszi át a folytonosan támadó szerepét és rögtön a félidő elején gyors egymásutánban 3 remek | goalt ér el. Erre a Postások is több lélekkel kezde­nek játszani, sikeresebben védekeznek, sőt támadásba is bocsátkoznak. A félidő vége felé goalt is rúgnak, azonban a gyöngén guruló labdát a M. A. C. kapusa a goalból kirúgja, a biró pedig a goalt nem adja meg. Közvetlen ezután a mérkőzés véget is ért