33 FC - UTE 2 : 2 16:30

I. osztály 1906/1907, 13. forduló

2016.12.15, 20:35 (szerk.: 2016.12.16, 10:00)
    UTE —33 FC. 2:2. A múlt szezonban 0:2.

A szezonvégi döntő jelentőségű mérkőzések egyik legizgalmasabbika volt e küzdelem az újpesti mező-utcai pályán. A 33FC. óriási erőkifejtések árán készült az utolsó mérkőzéseire és tényleg egész évi átlagos formája fölött játszott ezúttal is. Sajna, a felbuzdulás későn jött s a csapat az osztályozás kétségeitől meg nem menekülhetnek. A mérkőzés egyébként éppen nem volt fair, ami jórészt a valósággal féktelenül tomboló közönségnek tudandó be. Az UTE. egyébként legjobb embere, Kazár nélkül játszott s igy az erőviszonyok körülbelül kiegyenlítődtek. Félidő: 2:2 volt. A mérkőzést Pick Pál (MTK.) vezette, kit a közönség igen zavart.

Nemzeti Sport, 1907. június 02.

2016.12.15, 20:31
    „33“FC—UTE 2:2.

A „33“-soknak régi játékosaikkal megerősített csapata a szezon végére meglehetős jó formába jött. Az UTE csapatával, csaknem térdig érő homokban (a mezőutczai pályán), eldöntetlen eredményt ért el, melyben legnagyobb része Koch Nándornak van. Az első goalt a 33-sok érik el, mit azonban Újpest két korner után kiegyenlít. A vezető goalt újból a 33-sok rúgják, de az UTE egy 11-es rúgásból ezt is kiegyenlíti. A második félidő első részében az Újpestiek vannak fölényben. Egy emberüket azonban a biró kiállítani kénytelen, mire visszaszorulnak, de a lelkesen védekező csapat ellen a 33-sok újabb eredményt már nem tudnak elérni.
    Biró : Pick Pál (MTK) volt.

Sport-Világ, 1907. június 02.

3. avatar: heimo
    2016.12.15, 20:28
    A 33-as Futball-Klub és az Újpesti Tornaegyesület az újpesti mező-utcai versenypályán mérkőzik vasárnap délután fél 5 órakor a bajnokságért. Biró: Pikk Pál (M. T. K.) lesz.

Budapesti Hírlap, 1907. május 26.

Az újpesti mező-utcai versenypályán a 33 - as Futball Klub és az Újpesti Torna Egyesület mérkőzött a bajnokságért. A 33 - asok lassankint formába jövő csapata szép játékot produkált és azt a látszatot keltette, hogy az őszkor ismét régi tradíciójához mért eredményeket fog elérni. Az első félidőben a 33 - asok értek el először gólt, a mit az újpestiek kornerból kiegyenlítettek. A 33 - asok újabb gólját az újpestiek 11-es büntető rúgásból egyenlitették ki. A második félidőben egyik csapat sem ért el újabb eredményt és igy a mérkőzés 2:2 arányban eldöntetlenül zárult.

Budapesti Hírlap, 1907. május 28.

4. avatar: heimo
    2016.12.15, 20:20
    33-as Football Club — Újpesti Torna Egylet 2:2.

A mérkőzés a bajnokságért folyt le a Mezőutcai pályán. Mindkét csapat, de különösen a 33-as nagy javulást mutatott.

Pesti Hírlap, 1907. május 28.

5. avatar: heimo
    2016.12.15, 20:16
    A 33 Football Klub és az Újpesti Torna Egyesület 2:2 arányban eldöntetlenül mérkőztek. A 33 F. K. csapata túlságosan későn nyerte vissza jó formáját, semhogy a bajnokság utolsó helyéről előre vergődhetett volna,