Törekvés SE - Nemzeti SC 3 : 1 15:00

2021.07.01, 21:21
    Törekvés S. E.—Nemzeti S. C. 3:1.

(Népszigeti pálya.) Az eredmény nem fejezi ki egészen hűen a két csapat erőviszonyát, mert a N. S. C. fölénye daczára sem tudott — csatársora goalképtelensége miatt — eredményt elérni.
    Változatos, váratlan mozzanatokban gazdag játék, így Beöthy beadása Bednár lábáról a saját kapujába pattan (14. p.). N. S. C. ezentúl fölénybe kerül. A 33-ik perczben Törekvés kornert rúg és Burián a labdát saját kapujába üti. A második öngoal. Törekvés azontúl vehe­mensen támad és középcsatára a kapujából kirohanó Burián feje fölött a goalba továbbitja a labdát (35. p.). N. S. C. nem csügged és szép támadással megszerzi egyetlen goalját (36. p.). Félidő 3:1.
    A második félidőben változatosan folyik a játék. Burián néhány biztos goalnak látszó lövést gyönyörűen véd, mig a nemzetiek csatárainak néhány pompás shotja a kapufáról pattan vissza. Biró: Havas Lajos.