játékvezető : Schaár Izidor
  1. Sport-Világ: 500

2021.07.18, 16:17
    33« as FC— BAK 2:1.
    (Hungária-uti pálya.) A Budapesti-csepeli Atlétikai Klub, a mely az utóbbi hetekben igen respektábilis ered­ményeket ért el, tegnap váratlanul, de megérdemelt vereséget szenvedett. Főleg annak tulajdoníthatja, hogy ellenfelének két goal előnye után a csapat néhány játékosa nem bírt idegein uralkodni és erőszakos játékmodorba kez­dett, a mi meg éppen nem vezetett a megkívánt czélhoz.
    A >33«-as FC igen szépen ée eredményesen játszott. Csatársora ügyesen kombinál és minden helyzetből lő. Legjobb emberük Horváth volt. A védelem Zsákkal az élén szintén kitűnőt produkált.
    A BAK az első félidő első részében még tetszetősen játszott, de miután két goalt kapott, kapkodva, idegesen kezdett dolgozni, sőt egyik-másik játékosa n durvaságok­tól sem riadt vissza, a minek következménye a szabad­rúgások egész tömege és Ludvig kiállítása volt.
    A durva és brutális jelenetekben gazdag mérkőzés a közönséget is ok nélkül felipgerelte és az alig néhány száz, főnyi publikum olyan zajongást csapott, bogy csak a jelenvolt rendőri készenlét bírta a nyugalmat helyre­állítani.
    Eleinte a BAK támad ; a 16-ik petezben jut első támadásához a »33»-as FC, de Ludvig korner árán ment. A 22-ik perczben Horváth beadásából Barát az első goalt rúgja. A második goalt Horváth lőtte, a ki az egész védelmet, sőt a kapust is kicselezte és a kapuba vitte a labdát (31. p.). Goal után a BAK taktikát változtat, de erőszakos játékmodora sem segíti goalhoz. Félidő 2:0.
    A második félidő majdnem csak a szabadrúgások szakadatlan sorából állt, miután a bíró majdnem minden pillanatban kénytelen a játékot félbeszakítani. A 24-ik perezben Cseh lefutja a »33«-as védelmet és éles goalt lő. A következő perczben a biró Ludvigot kiállítja. A tiz emberrel játszó BAK visszaszorul, Schaár Izidor biró azonban a beállott sötétség miatt a mérkőzést tiz porczczel korábban fújja le.