1. Pesti Hírlap: 5.000
  2. nela: 6.000

2021.08.19, 21:41
    Törekvés — MTK 4 : 2 (2 : 2),

Hungária-ut, 5000 nézö, bíró Schwarz Ernő (BAK). A nap legnagyobb meglepetése a MTK veresége. A vasutas csapat lelkesebben és jobban játszott a MTK-nál, ezért győzelmét határo-zottan megérdemelte. A MTK-ban a védelem volt rossz, a halfsor gyenge, a csatársor pedig akcióképtelen. A mérkőzés két első goalját 10 perc alatt a Törekvés szerzi meg. A MTK belefekszik a játékba és könnyű szerrel kiegyenlít. Ekkor ugy látszik, hogy megnyeri a mérkőzést, a félidő azonban eldöntetlenül végződik. A második félidőben a MTK kapkodó, zavart és ideges játékot folytat, ezt felhasználva a nyugodtabban és észszerűbben dolgozó Törekvés-csatárok, még két goalt érnek el. A Törekvés kapuját Dürr kiválóan védte. Schwarz Ernő jól bíráskodott.

Pesti Hírlap 1917 május 15.

2021.08.19, 21:38
    Törekvés SE—MTK 4: 2 (2 : 2). Az MTK, ugy látszik, túl van már legjobb tavaszi formáján, ettől eltekintve azon­ban a csapat jórésze teljesen felmondta a szolgálatot. Kovács , Csüdür, Kertész III., Vágó, Konrad II. és Schaffer minden kritikán alul játszottak, mintha nem ís egyenrangú ellenfél, hanem egy harmadosztályu csapat állt volna velük szemben. Egyedül Kertész II. állt feladata magaslatán, a ki odaadó, fényes klasszisu játékával katasztrofális vereségtől men­tette meg csapatát. Jobbszélről hosszu idő után Taussig ját­szott meglepően jól, azonban kivüle csak Schlosser játszotta ki a csatárok közül formáját. A Törekvésben nekünk külö­nösen Siegl, Ging, Urik, Csapkay és Pejtsik játéka tetszett. A nap ellen játszó MTK védelem hibájából Urik és Csapkay az 5. és 11-ik perczben két goal előnyt szerez, a második goalt annyival inkább védhette volna Knapp, miután a labda a kezéből perdült a hálóba. Taussig remek czentere a 20-ik perczben váratlan goalt eredményez, öt perczczel ké­sőbben pedig Schlosser kiegyenlít. Half timeig úgy látszik, mintha a kék-fehérek könnyen nyernék a matchet, szünet után azonban a Törekvés uralja a mezőnyt és Kiszla bal­szélső, majd Urik ä győztes goalokat lövi. Biró : Schwarz Ernő. Kornerarány 8 : 6 az MTK javára.