Hadibajnokság, I. osztály 1916/1917, 2. forduló
  1. Budapesti Hírlap: 600
  2. nela: 600

2022.09.19, 20:03
    Vasas-Főv. T. Kör 2:2 (2 :1). Hadimérkőzés. Erzsébet királyné uti pálya. 600 néző. Biró: Békés. Rendkívül heves, de mindvégig fair mérkőzés. Az eldöntetlen eredmény fedi az erőviszonyokat. A Vasasok gólját Rákos és Ruczkai, a Főv. T. Körét Bartos rugta.

Pesti Napló, 1916. szeptember 11.

2021.08.04, 20:06
    Vas- és Fémmunkások—Fő­városi Testedzők Köre 2 : 2 (2 : 1).

Elejétől végig heves, izgal­mas, változatos, de mind a mellett fair mérkőzés és mindkét csapat a mérkőzés első perczeitól végig sok ambiczióvaí dol­gozott. Az eredmény fedi a két csapat közötti erőkülönbséget« Az első goalt a huszonhatodik perczben érik el a Vasasok. Jellinek szabadrúgását Rákos védhetetlenül a hálóba fejeli. Négy perczczel későbben Bartos lövésével egyenlít, ki a Főv. TKör, de újabb szabadrúgásból Bucskay révén a Vasasoknak ismét sikerül a vezetést megszerezni. A második félidő közepe táján Bartos lövi a Főv. TKör kiegyenlítő goalját. Biró: Békés Mór.

Az Újság 1916 szeptember 11.

3. avatar: seamandarin
    2021.08.04, 20:01
    Vas- és fémmunkások SC—Fővárosi TK 2:2 (2:2).

Amerikai-uti pálya. Hatszáz néző. A vasmunkások jobb csatázósorral, az ellenfél erősebb véde-lemmel rendelkezik. Rákos és Rucskay juttatta gólhoz a vasmunkások csapatát. A Főv. TKör mindkét gólját Bartos lőtte.