2022.03.23, 15:29 (szerk.: 2022.03.24, 15:24)
    MAC - Vasas 2:0 (1:0)

Határ-utcai pálya, 1000 néző
    Biró: Schlssler József

Végre megtört a jég. A MAC góliszonyban szenvedő csatársora első góljaihoz s két igen értékes ponthoz juttatta ma az atléták csapatát. A nérközés nem tartozott a nivósabbak közé, ami a csatársorok meglehetősen primitiv játékstílusára vezethető vissza. Az atléták azonban e részben is jobbat produkáltak s már is meglát­szik játékukon a tréner munkája. Tö­kéletes kombinativ játékról természe­ten még nem beszélhetünk a MAC csapatánál, de tervszerűségnek már is vannak látható jelei. Egyénileg a sérülése óta először szerepelt Rác volt a csatársor legjobb tagja. Erősen ja­vul Boldog a balszélen. Uj ember játszott jobbösszekötőt Plohl szemé­lyében. Biztató erő, minden rutin nél­kül. A fedezetsorban Kocsis játéka magaslott ki. Omelka ezuttal hátvédet játszott és Szafkával együtt megbíz­ható hátvédpárt alkotott. Fehérnek nem volt nehezebb dolga.

A Vasasok csapatának a közvetlen védelme volt a jobbik része. Zatykó megbízhatóan, de fölöslegesen tulerősen játszott. Partnere, Stengl, bizony­talan. A fedezetsorban Gottlieb volt a legjobb, mig a csatársorban csak Jellinekröl emlékezhetünk meg el­ismerően, de magára hagyatva nem tudott eredményt elérni.

A MAC első gólját már a 15. má­sodpercben éri el Rác lefutásából Szalay révén. A második gólt a csa­társorba előrehuzódott Omelka lőtte a második félidő 40. percében.

Sporthirlap, 1921. október 10.

2. avatar: erdosor
    2018.09.21, 10:08 (szerk.: 2018.09.22, 10:02)
    Határ.ut. Biró: Schissler.

A MAC kezd nap ellen. Ráoz lefut, centerez, Zsáry a szabadon álló Szalayhoz tolja a labdát, aki a 15-ik másodpercben lövi az első gólt. Ezután változatos játék, eredményt azonban egyik csapat sem ér el.
    A II. félidőben az iram hevesebb lesz és a MAC jobb volta lassan kifejezésre jut. A 39. percben Zsáryt a I6-oson erősen belül foultolják. A bíró a határ biró megkérdezése után a 16-os vonalról szabadrúgást ítél, amelyet Szalay a szabadon álló Omelkához passzol, aki éles lövéssel megszerzi a második gólt. A Vasas erre visszaesik, az eredmény azonban már nem változik. Kornerarány 6:2 a MAC javára.
    Schissler több hibát csinált, különösen Zatykó tulerélyes játéka iránt nem volt érzéke.

MAC: Fehér—Omelka, Szaffka—Lenz, Kocsis. Weiner—Rácz, Plohl, Zsáry, Szalay, Boldog.
    Vasas: Tapfer—Zatykó, Stengl—Klein, Gottlieb, Tomecskó—-Koffler, Makovi, Jellinek, Rucskai, Katzer.