2022.04.16, 20:03 (szerk.: 2022.04.19, 09:07)
    Kispest AC — Törekvés 1:1 (0:0)

Halom utca, 1500 néző
    Bíró: Kiss Tivadar

Aki nem sajnálta a kőbányai kirándulást, az igazi futballjátékot látott a Törekvés—Kispest mérkőzés első félidejében. A Törekvés svájci tura előtt álló csapatának jól bevált, szárnyakat változtató szisztémájával szemben a kispesti csapat cikk-cakkos, finom és átgondolt stílust játszott és mind a két csapat oly jól, hogy voltak időközök, amikor bántó hibát nem fedezhettünk fel egyik csapatban sem. Sajnos, a második félidő nívója már messze alatta maradt az elsőnek és ekkor már nem láttuk azt az izgalmasan hullámzó, változatosan tarka játékot, amelyet az első félidőben élvezhettünk. Hajós faultja miatt megítélt szabadrugás révén Kispest támadással kezdődik a játék. Norik lövését azonban Lantos védi. Jó néhány percbe telik, míg a heves KAC támadásoktól meglepett Törekvés felocsudik. Lengyel lerohan, beadásából Hirzer a kapura fejel, de a labda a háló mellé kerül. Saguly ügyes trükkel hárít el egy veszélyes Törekvés támadást. Fatter fejessel megindított, kiszökése is eredménytelen. Hirzer egyéni lefutása kornert hoz. Kispest részéről Ölvedy, Törekvés részéről pedig Urik foglalkoztatja lövésekkel a kapusokat, de ugy Biri mint Lantos hibátlanul dolgoznak. Most szinte nyomasztó KAC fölény tapasztalható. Kispest csatárait azonban nem kiséri a szerencse és a Törekvés kapuja a meg-megujuló ostrom ellenére is tiszta marad. A Törekvés egyszer jut jó helyzethez, Urik a 16-osról lő szabadrugást, amely azonban a külső kapufáról autra pattan. A második félidő 2-ik percében Norik beadása emberbe pattan, a lepattanó labdát Boldog keríti hatalmába és lövése meghozza Kispest gólját (1:0). A Törekvés most erősen támad, de a Hirzer—Weisz szárny nem mutat semmit és az eredmény elmarad. Az ellentámadásnál ellenben Ölvedy falsos lövése majdnem ujabb gólt eredményez, s a labdát csak nagy nehezen tudja Lantos az utolsó pillanatban kornerra tolni. Most az Urik— Lengyel támadás biztatja a Törekvés híveit reménnyel, de Dudás még idejekorán közbelép. Raix beadását Ölvedy még vihetné, de rögtön lő és a labda elkerüli a kaput. Most egy pompás, szinte idegizgató momentum játszódik le a Kispest kapuja előtt. Egy hosszan előre adott labdára Saguly és Kautsky egyszerre futnak rá. A labda egy tócsában megakad, Kautsky előbb éri el, tovább viszi és négy lépésre szabadon áll a kispesti kapu előtt, lő, de Biri, mintegy macska veti magát a lába elé és kivédi a biztos gólnak látszó helyzetet. Ezután következik a Törekvés legszebb támadása. Kautsky okosan szökteti Lengyelt, aki szépen centerez, de Urik kapu fölé fejjel. Most egy időben két baleset is történik. A pálya egyik végében Fatter fekszik, a másik oldalon pedig Birit támogatták. Mind a kettő pár perc multán tovább jászik. Lengyelt hosszan szöktetik, Biri kifut, elrugja a labdát, amely kimegy a kapuvonalon tul. A bíró a vitás helyzetben a KAC ellen kornert ítél, amelyből a Törekvés az előrehuzódott Siegl révén a 33. percben kiegyenlít (1:1). Az utolsó pillanatoban Weisz offseid-ról indul, lefut, a szabadon álló Hirzerhez passzol, aki tiszta helyzetből félre lövi a labdát.

Kispest csapata meglepő jó játékot produkált Biri pompásan védett, Saguly és Dudás ma talán egyik legjobb magyar hátvédpárunk. A fedezetsor szorgalmas, agilis, hasznos és a csatársorban is van lendület, lelemény és ügyesség. Az egész csapat szép jövő előtt áll. A Törekvésben kirívó volt Hajós abszolut tehetetlen játéka. Rövid időre helyet is cserélt Pruhával, de a baloldalon sem ment neki a játék. Középfedezetének negatív teljesítménye azután befolyásolta a csapat többi részének a játékát is. A csapatnak mégis a csatársora volt a legjobb, ahol az Urik—Lengyel jobbszárny többet produkált, mint a formán kívül levő Hirzer—Weisz szárny.

Kispest: Biri— Dudás, Saguly— Éberhardt, Sándor, Raix— Gresch, Ölvedy, Boldog, Norik, Fatter.
    Törekvés: Lantos— Horváth, Siegl — Csermely, Hajós, Pruha— Lengyel, Urik, Kautsky, Hirzer, Weisz