Zuglói VII. Ker. AC - III. Kerület 1 : 1

A második félidő közepéig vezetett a Zugló a III. kerület ellen
    Zugló VII. ker. AC-III. ker. TVE 1:1(1:0)

Üllői-uti pálya. — Biró: Szüsz Hugó.

Zugló: Nyerges— Juhász, Blaskó— Pollák, Pálffy, Ellinger— Vacek, Kittl,Sefcsik, Polacsek, Neumayer. —
    III. ker.: Neuhaus— Mayherr, Harrer— Vadas, Kovásznay, Werner— Keck, Szabó, Skvarek, Horváth, Mengl.

Kezdés után
    a Zugló kap hamarabb lábra és már az első percekben gyenge lövések adnak dolgot Neuhausnak. Azután a III. kerületiek is belemelegszenek a játékba és hullámzó, változatos játék folyamán az ujlakiak némi fölénye alakul ki. Eredményt elérni a zuglói védelem, különösen Harrer lelkes ellenállása miatt nem tudnak. A sikertelenség mindkét csapatban felébreszti a durva játékra való hajlamot. Szüsz Hugó, a mérkőzés bírája, azonban már csírájában elfojt minden kísérletet.
    A 15-ik percben Zugló csatárai zárt sorban támadásra indulnak. A tizenhatos vonalon belül tömörült III. kerületi védelem tisztázni akarja a zavaros és veszélyes helyzetet, de
    az előretörő Kittl váratlan lövése Neuhaus kezéről a kapuba pattan és ezzel megszerzi a zuglóiaknak a vezetést (1:0).
    A III. kerületiek ismételten ellentámadásra indulnak, de szándékuk megtörik a zuglói védelem elszánt ellentállásán. A 20-ik percben Neumayer Villámgyors lefutása ismét veszélyes helyzetet teremt az ujlakiak kapuja előtt. Végül az egész védelmet kicselezve, biztos helyzetből lövése a kapu fölé megy. A III. kerületiek sorozatos eredménytelen ellentámadásokat vezetnek, amelyeket csak olykor szakít félbe Neumayer egy-egy áttörése és lefutása. Erős hullámzó játék. A 41-ik percben a III. kerület teljesen felnyomul és Zugló egész védelme a tizenhatoson belül tömörül. A kavarodásból Skvarek két erős lövése két méterről Nyerges kezéről pattan a mezőnybe, ahol végre Ellinger tisztázza a helyzeteket. Ezután a félidő végéig elanyhul a játék.
    Ujrakezdés után
    erős hullámzó játék. Váltakozó veszedelmes III. kerületi és zuglói támadások. A 7. percben a zuglói belső csatárok lerohanását a kapuból kifutó Neuhaus akarja parírozni. Közben Sefcsik magasra emelt lábbal a hálóba rugja a labdát, de közben a bíró már lefujja veszélyes játék címén, ismét a III. kerületiek jutnak szóhoz. Támadásuk jól előre halad, de Skvarek 10 méterről biztos helyzetben a kapu fölé lő. Középjáték után ismét az ujlakiak fölénye domborodik ki. A 17. percben egy támadásukat kornerre szereli a Zuglói védelem, amely azonban eredménytelen marad. Tovább folytatják támadásaikat és végül
    a 21-ik percben Szabó és Skvarek összjátékából a jó helyzetben levő Horváthhoz kerül a labda, aki védhetetlen gólt lő. (1: 1).
    A zuglóiak ujult erővel rohamozzák Neuhaus kapuját, hogy a már egyszer biztosra vett és elszalasztott győzelmet ujra biztosítsák, de sikertelenül. Azután visszaesik a csapat és is-
    mét a III. kerület kerül felül, de a 41. percben elért korneren kívül eredménytelen minden kísérlete.