Az állóképesebb KAC a finisben győzte le a kifulladt Törekvést

üllői-uti pálya. — Biró: Fenyves Miklós.

KAC: Faragó— Morvay, Dudás— Raix, Gyurkovits, Buday— Gresch, Stallmach, Fürstner, Ölvedy, Gulyás. —
    Törekvés: Lantos— Mészáros, Siegl— Weber, Lugosi, Bartos— Lengyel, Egyed, Kautzky, Tritz, Szánthó.

A mérkőzés teljesen sima lefolyásu volt, minden zavaró incidens nélkül.
    Kezdés után
    a Törekvés kap hamarabb lábra és több támadást vezet, amelyek közül egyik-másik Faragónak, a KAC kapusának is dolgot ad. Lassankint a KAC is frontba kerül, de támadásai a tizenhatos vonalon megakadnak. Az első negyedóra után ide-oda hullámzó játék, amely mindkét fél kapuját el-kerüli. A 27-ik percben Gulyás lefutása végre komoly helyzetet teremt a Törekvés kapuja előtt, beadását Fürstner közelről élesen lövi, de Lantos ment. Három perc mulva megismétlődik ugyanez az eset, azzal a különbséggel, hogy Lantos Stallmach lábáról szedi le a labdát.
    Két perc mulva a KAC kornert ér el, de Gulyás beadása a kapu mögé kerül.
    A 35-ik percben Dudás faultjáért a 16-os közelében szabadrugást ítél a bíró, Wéber rugja. A jól helyezett labdára Szánthó ráfut és a KAC védelem tömörülése ellenére a kapu balsarkába helyezi (0:1).
    A gól után a KAC lelkesen küzd a kiegyenlítés ért, de a Törekvés elszántan működő védelme mindent ment.
    A második félidő
    elején ismét a KAC kerül frontba, de amikor nem sikerül hamarosan eredményt elérnie, visszaesik. A Törekvés támadó sorainak balszárnya néhány támadást vezet, de a gyors Szánthó lövését Faragó szépen védi. Dudás helyet cserél Morvayval. A 22. percben Buday a 16-os közelében elbuktatja Kautzkyt. A kapura, lőtt uRaix fejeli ki az utolsó pillanatban. A 26-ik percben korner a KAC ellen, a jól beadott labdát Szánthó messze a kapu mellé lövi.
    A 27. percben Ölvedy megszökik egy hosszan eléreadott labdával keresztül fut a halfok vonalán, Siegelt kidriblizi és 12 méterről megszerzi a KAC kiegyenlítő gólját (1:1).
    Törekvés támadás. Kautzky erős lövése Morvayt hasba találja, néhány percre kiviszik a pályáról. Csapkodó, céltalan játék következik, amelyért csak az utolsó tíz percben kárpótolnak a lábrakapott KAC támadásai, amelyeknek az utolsó előtti percben van eredménye, amikor is
    a Törekvés kapuja előtti kavarodásból Fürstnernek sikerül a kapuba kanalazni a labdát (2:1)
    és ezzel a kispestieknek biztosítani a győzelmet.