Dátum: 1927.02.27., 15.00

Határbírák: vitéz Karsay József, Arányi Raoul.

Újpest: Beneda István — Fogl II Károly, Fogl III József — Borsányi Ferenc, Lutz II Lajos, Péter József — Kovács János, Wilhelm (Víg II) János, Jakube (Jávor) Pál, Jeszmás József, P. Szabó Gábor. Tréner: Pozsonyi Imre.

Budai 33: Halmos Rezső — Oláh György, Beller László — Eichbaum Béla, dr. Müller Ferenc, Király Dezső — Schmidt János, Ivanics István, Kaltenecker (Kárpáti II) Pál, Czumpft János, Krámer András. Tréner: Vanicsek János.

Gólszerzők: Wilhelm II 21., Kovács 32., Wilhelm II 39., 42., Jakube 61., Wilhelm II 86., Jeszmás 89. ill. Ivanics 40., Schmidt 53.

2022.08.23, 21:57
    Ujpest—Budai 33-as 7:2 (4:1)

Bíró: Klug Frigyes.

Ujpest: Beneda — Fogl II., Fogl III. — Borsányi, Lutz, Péter — Kovács, Wilhelm, Jakube, Jeszmás, P. Szabó. — Budai 33-as: Halmos - Oláh Beller — Király, Müller, Eichbaum — Schmiedt, Ivanics, Kaltenecker, Czumpft, Krámer

A mintegy 3000 főnyi közönség tapsvihara mellett estek ezután a szépen kidolgozott gólok, amelyeket Ujpest már a mérkőzés elején megérdemelt volna.
    Ujpest kezd és már a 2. percben kornert ér el s a sarokrúgás után P. Szabó éles csavart lövését Halmos meglepő szépen védi. Most Schmiedt fut le s beadása után Ivánics lövése Benedának ad munkát. Ezutáni állandósul Ujpest ostroma. Wilhelm és Jeszmás a kapu mellé lőnek, majd ismét Jeszmás lő s most a labda Halmosnál a kapulécre , onnan kornerre pattan. Még Jeszmás és Jakabé küld eredménytelen lövést a kapura, ami utáni Borsányi faultja miatt a 33-as szabadrúgáshoz jut s Oláh labdáját Beneda védi.
    A 20. percben Wilhelm éles lövését Halmos elvetéssel szépen kitolja s a következő pillanatban
    P. Szabó átmegy Királyon és Oláhon, ívelten beadja a labdát, amelyet Wilhelm élesen a kapuba fejel (1:0).
    Gyorsan változnak a támadások, hol az egyik, hol a másik kapu van veszélyben, gólt azonban ismét Ujpest ér el a 32. percben.
    Müller elöl Lutz Kovácshoz passzol, aki tiszta helyzetben éles szögből a kapura lő s a labda a felső lécről esik a hálóba (2:0).
    A 39. percben Jakube az offszájdgyanús helyzetben álló Wilhelmhez passzol, aki a kifutó Halmos mellett Ujpest harmadik gólját lövi.
    Közvetlenül a kezdés után a 40. percben Kaltenecker okos passzával Ivanics kiugrik és gólt lő (3:1).
    Most Ujpest kezd és egy perccel később már Halmos kapujában a labda.
    Wilhelm hosszú keresztlabdájával P. Szabó lefut s jó beadását Wilhelm a hálóba helyezi (4:1).
    Szünet után Jeszmás helyet cserél P. Szabóval. Az első két percben az Ujpest van fölényben s Halmosnak többször nyílik alkalma tudásának bemutatására. Jeszmás és P. Szabó, csakhamar elfoglalják eredeti posztjukat.
    A 8. percben Péter hibájából Schmiedt szerzi meg a labdát s éles szögből irányított lapos lövése a belső kapufáról pattan a gólba (4:2),
    A 16. percben Jeszmás éles lövését Halmos remekül védi, a labdát Beker továbbítja a mezőnybe, ahol Kovács fogja el, beadja s Jakube most a kapuba fejeli (5:2).
    A 41. percben Jakube szökteti Wilhelmet, aki a hetedik gólt lövi.
    Ujpest most egy offszájd gólt ér el, majd
    az utolsó pillanatban Jeszmás lapos lövését Halmos kiejti s a labda túljut a gólvonalon (7:2).