Határbírák: Mergl József, Gonda Sándor Barna.

III. ker.: Remete Imre — Singer Miklós, Mayherr Ferenc — Werner Ignác, Kovásznay János, Vadas Miklós — Haár Móric, Horváth László, Skvarek (Sárvári) György, Szabó Jenő, Jocke István.

Nemzeti: Augusztinovics Pál — Kocsis II Rudolf, Török Tivadar - Hossó János, Volentik I Béla, Bartos Béla — Rémay III János, Bihámy III Béla, Rémay II Gyula, Spitz (Vörös) Illés, Czétényi István. Tréner: Holits Ödön.

Gólszerzők: Horváth 16., Skvarek 18.

Singer a 45. percben megsérült. Horváth a 48. percben büntetőt rontott.

2022.07.31, 22:28 (szerk.: 2022.08.02, 18:06)
    III. ker. TVAC—Nemzetiek 2:0 (2:0)

A Nemzetiek tíz ember ellen sem tudták kiegyenlíteni a III. ker. TVAC-nak az első félidőben elért góljait
    III. ker. TVAC: Remete — Singer, Mayherr — Werner, Kovásznay, Vadas — Haar, Horváth, Skvarek, Szabó, Jocke. — Nemzeti: Augusztinovics — Török, Kocsis, Hosso, Volentik, Bartos — Rémay III., Bihami, Rémay II., Spitz Czétényi,

A mérkőzést Bíró Sándor vezette.

A Gallovich helyén Augusztinoviccsal szerepelt Nemzetiek csapata, a Határ utcai pályán mintegy 4000 főnyi közönség előtt megérdemelt vereséget szenvedett szívósabb és lelkesebb ellenfelétől.
    A Nemzeti kezd, támadására a III. ker. válaszol és Skvarek lövését Augsztinovics elvetéssel védi. Az akció után a Nemztetek csatárai foglalkoztatják Remetét, majd Horváth lövése jut kapu mellé. Változatos játék után az 5. percben Jocke lefutását Kocsis kornerre szereli. A 9. percben a III. ker. jobbszárnyának támadása újabb eredménytelen kornerrel végződik, majd
    Rémay III. kapu mellé lő. A Nemzetiek újabb támadása most Bihámi ofszájdján akad meg. A 14. percben Skvarek szépen szökteti Haárt, akinek beadásánál Horváth addig késlekedik, míg Török leszereli. Augusztinovics és Remete felváltva jutnak,munkáihoz, de nehezebb dolguk nem akad. A 16. percben a lefutó Jocket Kocsis enyhén faultolja. A megítélt szabadrúgást Jocke a tizenhatos sarkáról pontosan centerezi és a labdát Horváth a balsarokba fejeli. (1:0).
    Ujrakezdés után Haar veszélyes lefutását követő lövését védi Augusztinovics, majd a 18. percben Horváth fejesével Kocsis elengedi Skvareket, aki a kifutó Augusztinovics mellett az üres kapuba gurítja a labdát. (2:0).
    A 25. percben Spitz nagyszerű helyzetet teremt Biháminak, aki a labdát Remete kezébe gurítja. Fél perccel később Horváth mellé csavart lövéssel veszélyezteti Augusztinovics kapuját. Most Czétényi beadását Remete biztosan fogja, majd ugyancsak Czátényi tiszta helyzetben magasan kapu fölé lő.
    A második félidőben a III. ker. tíz emberrel áll fel, mert Singer az első félidő utolsó percében egy kavarodásnál inhúzódást szenvedett. Helyét Szabó foglalja el. A csonkán maradt csatársor első komolyabb támadásánál Kocsis a 3. percben a tizenhatoson belül faultolja Skvareket.
    A megítélt tizenegyest Horváth lövi, de Augusztinovics elvetéssel véd.
    Az 5. percben Jocke lövését fogja Augusztinovics, majd Hossó negyven méteres szabadrúgása Remete kezében akad meg. A 8. percben Skvarek szökteti Haart, akit Török eredménytelenül maradt kornerre szerel. Ezután Rémay III. lefut, de beadását Szabó kornerre szereli, a kornert Czétényi kapu mellé centerezi.
    A 25. percben Horváth önmagát szökteti s a baloldalról váratlanul csavart lövést irányít a kapura, de Augusztinovics nagyszerű elvetéssel ment.
    A 42. percben a lefutó Haart Kocsis a tizenhatos előtt kézzel löki el, de a megítélt szabadrúgást Horváth kapu fölé lövi.