Dátum: 1926.09.12., 16.00

Bíró: Iváncsics Mihály

Bástya: Acht (Aknai) János — Beck Pál, Emmerling (Emődi) Rezső — Tóth Jenő, Wéber Lajos, Simóka Sándor — Ábrahám Jenő, Wahl Ernő, Palkó István, Busch Béla, Solti Mihály. Tréner: Bányai Lajos.

Nemzeti: Augusztinovits Pál — Havas (Havlinka) Géza, Kocsis II Rudolf — Hossó János, Volentik I Béla, Bartos Béla — Lengyel Zoltán, Lauko III József, Rémay II Gyula, Spitz (Vörös) Illés, Czétényi István. Tréner: Holits Ödön.

Gólszerzők: Ábrahám 38., Palkó 43., Wéber 75., Palkó 85. ill. Laukó III 10., Rémay II 62.

2022.07.30, 18:33 (szerk.: 2022.07.31, 08:59)
    Bástya—Nemzeti 4:2 (2:1)

Hatalmas lelkesedéssel halfsorával az élén javította ki a Bástya múltheti kudarcát

Szeged, 3000 néző. Bíró: Iváncsics Mihály.
    Bástya: Acht — Bäck, Emerling — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Wahl, Palkó, Busch, Solti. Nemzeti: Augusztinovits — Havas, Kocsis II. — Hossó, Volentik,Bartos — Lengyel, Lauko III, Rémay II., Spitz, Czétényi.

Nemzeti Sport, 1926.09.13

3. avatar: seamandarin
    2022.07.29, 00:04
    Bástya—Nemzeti 4:2 (2:1).

Szegeden háromezer főnyi közönség nézte végig a mérkőzést.

A csapatok így álltak fel: Bástya: Acht— Beck, Emmerling—T óth, Wéber, Simóka— Ábrahám, Wahl, Palkó, Busch, Solti.
    Nemzeti: Augusztinovits— Havas, Kocsis II. — Hossó, Volentik, Bartos— Lengyel, Laukó III., Rémai II., Spitz, Czétényi.

A nyolcadik percben Laukó III. megszerezte a vezető gólt a Bástya kapusának a hibájából. Változatos játék után a harmincnyolcadik percben Ábrahám kiegyenlített, majd a negyvenedik percben Palkó fejessel a Bástya vezető gólját szerezte meg. A második félidőben a Nemzeti nagy erővel folytatott támadások után a tizenkettedik percben Rémai II. révén megszerezte másodszor is a kiegyenlítő gólt. A tizennyolcadik percben Ábrahám leadásából Wéber ujból vezetéshez juttatta a Bástyát, a negyvenedik percben pedig a Nemzeti a védelem sulyos hibájából a Bástya Palkó lövésével a Bástya negyedik, egyben a mérkőzés utolsó gólját érte el.

Budapesti Hírlap, 1926. szeptember 14.

4. avatar: seamandarin
    2022.07.28, 23:59

A nagy lelkesedéssel és odaadással küzdő Bástya megérdemelten győzte le a puhán játszó Nemzetit
    Bástya- Acht — Bäck, Emerling — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Wahl, Balkó, Busch, Solti. — Nemzeti: Augusztinovits — Havas, Kocsis II. — Hossó, Volentik, Bartos — Lengyel, Lauko III., Rémay II., Spitz, Czétényi.

Bíró: Iváncsics Mihály.

Az első profilga bajnoki mérkőzése meglehetős kisszámú közönség előtt került döntésre, amely arra vezethető vissza, hogy vasárnap Szegeden olyan rettenetes hőség volt, hogy a közönség nagyrésze a Tisza habjaiban keresett menedéket.

A Bástya kezd nappal és széllel szemben, az első percekben azonnal offenzívába lép és éles veszélyes lövéssel veszélyeztet. Csak a 10. percben szabadulnak fel a Nemzetiek a Bástya ostroma alól, amikor Rémay II. szökteti Czétényit, aki elhúz a védelem mellett. Acht éles lövését rávetéssel védi ugyan, de a labdát kiejti, a ráfutó Laukó közvetlen közelről a hálóba rúgja (0:1).

A 39. percben NSC-védelem hibájából Ábrahám elhúz a védelem mellett és nagyon nehéz szögből kiegyenlít.

A második félidőben az NSC támadásaival kezdődik a játék.

A 17. percben Spitz végigdriblizi az egész Bástya-védelmet, a labdát leadja Rémay II.-nek, aki kapásból kiegyenlít. 2:2.

A 30. percben a tizenhatoson Havas kézzel tartja fel Ábrahámot, a megítélt szabadrúgást Ábrahám Webernek adja hátra, aki húsz méterről éles, középmagas lövéssel vezetéshez juttatja a Bástyát.

A 40. percben Havas hibájából Ábrahám elhúz, Augusztinovics rosszul fut ki, a centerezett labdát Palkó az üres hálóba fejeli. 4:2.