III. Kerület FC - Vasas SC 4 : 0

2022.11.01, 18:55
    III. ker. FC-Vasas 4:0 (1:0)

III. ker. FC: Neuhausz— Kenyeres, Senkey I. — Werner, Magyar, Király — Mácsay, Lutz III., Konyor, Lengyel, Drössler. Vasas: Wimmer — Kővágó, Klein — Szadovsky, Burger, Remmer — Brunecker, Jellinek,Jeszmás, Szentmiklósy, Himmer.

A Vasas kezd és rögtön támad. Jellinek viszi a támadást, Senkey szereli, de idegességében kornert, vét. A 10. percben Himmer fut le, Werner csak korner árán szereli. A sarokrúgást Kenyeres hosszan a mezőnybe továbbítja, amivel Drössler fut meg. Befelé kanyarodva lőni készül, de Kővágó elvágja.
    A megítélt tizenegyeshez Lutz áll fel, aki a labdát védhetetlenül a jobb sarokba helyezi. (10.)
    A 14. percben a változatosság kedvéért Senkey vágja fel Jeszmást, a tizenhatosról rúgott szabadrúgás a kapu fölé megy. A játék most áll egy percig, mert a közönség az eső elől a pályán keresztül menekül a tribün alá. A 26. percben Szentmiklósy átadását Jellinek szépen helyezi, Neuhausz azonban gyönyörű elvetéssel kornerra nyomja a labdát. Most felnyomul a
    III. kerület, de Lengyel és Lutz lövéseit a kapufa menti.
    A második félidőben a III. kerület támadósora energikusabb akciókba kezd. A 8. percben Jeszmás elvágja a támadó Lutzot, aki a húszméteres szabadrúgást védhetetlenül belövi. (2:0.)
    Továbbra is a Vívók támadnak. A 19. percben
    Werner keresztpassza Kővágó fejét érintve. Lengyel elé esik, aki egy lépést még tesz és nehéz szögből ideális gólt rúg. (3:0.)
    A 21. percben a Vasas ellentámadásba megy. Szentmiklósy kiszökteti Himmert, aki már két lépésre áll a kaputól, de a földbe rúg. A 32. percben Lengyel lövése a gólvonalon halad végig, a Vasas védőjátékosok elnézik.
    Wimmer vetődik, de nem éri el, a labda a befutó Mácsay elé kerül, aki gólt rúg. (4:0.)
    A Vasas mintha finiselni kezdene. De csak egy támadásig tart az ambíció, utána megint lélek nélkül folyik tovább. A 37. percben Lengyel faképnél hagyja a Vasas védelmét, élesen kapura lő, a labdát Wimmer kiejti, a helyzet gólnak látszik, amikor Kővágó odaér és kornerre ment. A 43. percben Jeszmás durván megrúgja Senkeyt, mire a bíró kiállítja. Még egy utolsó rohamot intéz Drössler, de már nem tudja befejezni, mert a bíró a mérkőzés végét jelzi.
    Bíró: Hajós József.