1. nela: 1.000

2022.10.04, 21:18
    Vasas—Bástya 5:2 (1:0)

Vasas: Szulik — Kővágó, Remmer — Wilhelm I., Burger, Krajcsovics — Brunecker, Grünfeld, Jellinek, Báder, Himmer. — Bástya: Acht — Beck, Weiglhoffer — Steiner, Wéber, Tóth — Ábrahám, Kronenberger, Varga, Höss, Solti.

Már az első percben tiszta gólhelyzetbe kerül Varga, de a nagyszerű helyzetet elrontja, öt perccel később Himmer száguld le Acht kapuja felé, remek centerét azonban úgy Jellinek, mint Grünfeld kihagyják. Egymást érik a veszélyesnél veszélyesebb helyzetek. Varga beadását a Vasas védelme elhibázza, a labda Kronenbergerhez kerül, aki azt az üres kapu felé fejeli, az offszájdon levő Höss újabb fejese miatt azonban a bíró a gólt nem ítélheti meg. „Revánsképen" Brunecker centerét a kapu előtt két méterre tisztán álló Himmer hibázza el. Végre a 35-ik percben Brunecker éles beadását Jellinek szép fejessel a kapuba csúsztatja. A hátralévő időt változatos támadások töltik ki.
    A második félidő a Vasasé. A sűrűn hullni kezdő havon a fürge Vasas csatársor jól feltalálja magát és már a második percben
    Wihelm-Jellinek-Himmer szép összjátékából utóbbi védhetetlen gólt lő.
    Hat perccel később
    Wilhelm I. a 16-osról erős lövést küld a kapura, mely Acht kezéről a hálóba pattan.
    A gól után Weiglhoffer helyet cserél Kronenbergerre. A Vasasok fölénye egyre növekszik és a 27-ik percben
    Himmer-Jellinek együttes akciója után utóbbi a tétlenül álló hátvédek mellett két méterről védhetetlen gólt lő. 4:1.
    Egy perccel később végre a Bástya is gólhoz jut. Varga és Höss cselezései után, Höss egészen közelről megszerzi
    a szegediek első gólját.
    Ezután lenne még egy-két jó helyzete a Bástyának, további eredményhez azonban ismét csak a Vasasok jutnak
    Báder révén, aki senki által sem zavarva, közelről az ötödik gólt lövi.
    Még tíz perc van hátra, a Bástya támad és sikerül is Weiglhoffernek Ábrahám szépen irányított korneréből a 12.beállítani.
    Bíró: Boronkay Gábor.