I. osztályú profi liga 1928/1929, 19. forduló
  1. nela: 2.000

2023.02.01, 19:13
    III. ker. FC—Nemzeti 3:1 (1:1)
    Élvezetes játékban szerencse gólok alakították ki az óbudaiak megérdemelt győzelmét
    Góllövő: Bartos (öngól), Győry, Drössler (11-es), Drössler

Millenáris, 2000 néző. Bíró:Schissler

III. ker. FC: Neuhaus — Werner, Zsolt — Steiner, Magyar, Hauser — Kovács, Tomecz, Konyor, Lengyel, Drössler. Nemzeti Gallina — Török, Szendrő — Odry, Volentik, Bartos — Rémay III, Flóra, Rémay II., Győry, Horváth.

Kellemetlenül rossz a világosság\", amikor a bíró sípjára a Nemzeti elkezdi a játékot.
    Hamarosan a kerületiek irányítják a játékot, de a 8-ik percben Flóra ballábasa csúszik el a kapufa töve mellett. Erre Gallinának akad kétszer is doga, amott Zsolt szerel s bár még vátozatos a játék,
    egyre jobban kidomborodik az újlakiak fölénye, jobb játéka.
    A 11. percben Kovács szépen ívelt beadását Konyor kapu felé továbbítja, de tapsot kap, mert a labda éppen csak a sarok felett csúszott el. A Nemzeti lefutását Werner veri vissza, az égen pedig hatalmas, ragyogó villanás cikázik végig, hogy felzúg a tribün. Két Nemzeti támadás nem hoz semmit, de a 16. percben a Flóra- Rémay III.—Rémay II.—Horváth összjáték után Horváth lövése éppen olyan szép, mint előbb Konyoré volt. Utána Zsolt szerel, hogy a következő pillanatban Kovács adjon be. Gallina, kifutva, vetődve csípi el a labdát. Török Konyor elől haza fejel, Lengyel mellé lő. Áll a kerületi ostrom. Drössler beadása után Lengyelt nagyon nehezen szerelik s a labda Kovács elé kerül. Szendrő csak kornerre tudja talpalni a labdát. Kovács nagyon jól rúg a sarokról s a labda
    a Tomecczel küzdő Gallina felett a túlsó kapufa előtt álló Bartos elé esik. A half meglepődik és tehetetlen a labdával szemben, mely róla a hálóba perdül. (1:0).
    20. perc: Peches, potyagól volt! A kerület tovább támad. Gallina kifutva ment előbb, utána Hauser hoszszú rúgását fogja s közben már úgyancsak esik az eső. A szél is fúj meglehetősen s az óbudaiakat segíti. Drössler beadása kárbavész, de a jól passzoló magyar labdájával Konyor kiugrik, s lövését Gallina védi. Enyhül az óbudai fölény, de a puha Nemzeti csatársort a jól működő kerületi védelem könnyen veri vissza egy ideig. A 28. percben azonban Flóra jó labdát ad Rémay III.-nak, akit keresztező Werner szerel le. Oktalanul, elég messziről hazaad úgy, hogy a labdát Rémay II. és a kifutó Neuhaus egyszerre éri el. Neuhaus vetődik, de Rémay kikotorja alóla a labdát s bár a center elesik, Győry a kapuba továbbítja az egyenlítő gólt. (1:1).
    Ez is egészen potya gól volt. A kerület két kornért rúg egymás után, majd a Nemzeti lefutás végén Neuhaus szedi fel a labdát.Ujabb roham végén Győry elől vetődve is nehezen ment csak a kapus, míg amott Tomecz hosszú lövése lesz Gallina zsákmánya. Rémay III. lefutása kornerben végződik, jobb támadás alkalmával pedig Werner rossz hazaadása száll túl a vonalon. A sarokrúgást Hauser fejeli ki, de Ódry balra ível, ahol azonban Rémay II. orrszájdon van. A 39. perc hozza a mérkőzés legszebb pillanatát.
    Az óbudaiak balszárnya támad és fejről-fejre száll a labda egészen a Nemzeti kapujáig Végül Drössler fejeli középre s Tomecz tovább fejeli a kapuba! A bíró offszájdon látta Tomeczet s nem adja meg a gólt. Drössler újabb beadását Konyor fejeli jobbra, s Kovács lövése Szendrőről korner. Kovács most kapu mögé rúgja a labdát s a Nemzeti támadása is kornerben végződik, amit viszont Rémay III. rúg rosszul. Heves kerületi támadással ér véget a félidő.
    Szünetre már elállt az eső, a szél is alábbhagy.
    Nagyon élénk iramban indul a játék, de az első percekben a bekkek remekelnek és mindent visszavernek. Az első veszélyes akció a Nemzetié. Szabadrúgás, majd tacs után Odry balra íveli a labdát és Horváth lapos lövése a kapuvonal előtt fut végig. Rémay III. beadása is balra jut, onnan Horváth rúgja közép felé a labdát, ahol azonban Rémay II. kézzel löki a bekket. A Nemzeti erősen támadó Magyar csak egy pillanatra tudja előbbre vinni a kerületi támadást. Odry szerel, labdáját Hauser kézzel érinti és a szabadrúgás után Zsolt kornerre rúg. Rémay II. ebből mellé fejel és a 9. percben Kovács fut el. Bartos üldözi, Gallina eléje fut, de a labda mégis pontosan Konyor elé száll, aki azonban tétovázik és szerelik. Új roham végén Odry adja kornerre a hazaadást. A rúgás után Gallina üti ki a labdát, de nem szabadul fel a kapuja. Nagy ostrom folyik a tizenhatoson belül, míg a 11. percben a labda Bartosra ugrik.
    A bíró hendszet lát és 11-est ad. Drössler pontosan rúgja a jobbsarokba a vezető gólt (2:1).
    Az ujlakiak tovább támadnak, mert halfsoruk kitűnően tartja kezében az irányítást, Magyar remek labdákat ad. Konyor lövése akad, mire Kovács tör át, hogy csak gánccsal tudják akasztani a 16-osnál. Zsolt jól rúgott labdája a kapufa töve mellett szaladt ki. Az iram nagyszerű és egyre hevesebb, nagyobb. Zsolt miatt rúg a Nemzeti, de Volentik labdája a sorfalról pattan vissza, majd meg a centerhalf mellé küldi. Az óbudai balszárny mintaszerű háromszögelés után remekül támad, de Drössler beadása nagyon mély. Werner hendsze csak egy pillanatra töri meg az óbudai fölényt Máris Hauser fejeli előre a labdát és Konyor elől Gallina kifutva ment. Most Drössler szalad el a jól adott labdával s nagy lövését Gallina kiüti. Megint Magyar jeleskedik, megint Drössler fut, most meg a kapufát találja el labdája. A visszapattanó labdát továbbítja Odry Rémay III. elé, akit Zsolt csak kornerre szerelhet. Még egy kornért rúg a Nemzeti nyomban, aztán felszabadul az óbudaiak kapuja és hatalmas iramban megy tovább a játék. Az újlakiak jobban kombinálnak. Volentik kézzel fogja el a labdát, majd Drösslert kétszer fújja le a bíró ofszájd címén. A Nemzeti is lélegzethez jut, de csak alig egy-két pillanatra. Máris Szendrő szerel hazaadott fejessel, majd meg Kovács beadását üti kornerre Gallina. A jó rúgást ugyancsak a kapus boxolja ki remekül, messze s a 26. percben hirtelen a Nemzeti fog ostromba. A labda ott száll folyton Neuhaus kapuja előtt, de senkinek sem jön lábra. Rémay II. nagy erővel lőne, de Werner lábáról visszapattan a lövés s jobbra száll a labda. Ott van Rémay III. és iszonyú bombát küld a túlsó sarok felé, de Neuhaug elhárítja a veszélyt. Erre a kerület lendül előre és Gallina csak nehezen, nagy bátorsággal mentheti a helyzetet, mert Szendrő hazaadása rövid volt. Fejes a sorozat után Konyor Drösslert szökteti, de a szélső rosszul fejezi be a remek támadást. Odry sérülése kiújul s fekve marad, hogy Török segíti fel, de játszik tovább. Rajta nem látni a sérülés nyomát, annál kínosabb azonban Flórát nézni, aki szinte az első perctől kezdve sántít a pályán. Rémay III. ugrik el és a hatos sarkáról a túlsó léc mellé kerül védhetetlennek látszó labdája. Gallina magas labdát fog, rögtön utána pedig Neuhaust hozza zavarba Rémay III. magas labdája, amely azonban Horváth elől vonalon túl ugrik. A Nemzeti most nem tágít. Horváth szép beadását Flóra fejeli kapura, de Neuhaus a helyén van, sőt az újabb roham végén Rémay III. bombáját is kiöklözi a kapus. A Nemzeti kihasználja a kerület pillanatnyi zavarát. Rémay III. rohan, beível S Neuhaus üti ki a labdát. Szendrő nyomban lő, de emberbe akad a roppant erejű rúgás. Erre Flóra lő fájó lábával, hogy csaknem összeesik utána, de az ő labdájának is az a sorsa, ami Szendrő lövéséé volt. Végül Volentik kapu fölé küldi a labdát, ami felszabadítja a kerület védelmét szorongatott helyzetéből. Sőt újra a kerület támad inkább és szép akciói során főleg Drössler elfutásai veszélyesek. Az utolsó percben Török kornerre szereli a támadást. Drössler félmagas labdája jól kanyarodik a kapu felé. Gallina és Török rohan rá a labdára, hogy elhárítsa a bajt, de a két játékos egymást zavarja meg és köztük a hálóba csúszik a harmadik gól. (3:1).
    Ez is olyan peches gól volt, mint a többi! Kezdés után azonnal a játék végét jelzi a bíró sípja.
    Schissler sokat hibázott. Néhány esetben rosszul ítélte meg a lesállást, a faultok terén pedig egészen következetlen volt. Azt hisszük, a tizenegyes megítélésénél is hibát követett el, mert ha hendszelt is Bartos, szándékosságról szó sem lehetett. A labdát neki rúgták s így nem tehetett arról, ha esetleg a kezére esett.

Nemzeti Sport, 1929. május 26.

2023.02.01, 18:40

A szombaton megtartott mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a III. kerület csapata a Hossú nélkül és a sérült Törökkel és Flórával felálló Nemzeti ellen. A vezetés Bartos szerencsétlen öngóljából származik (20. perc), majd Győri, Neuhaus ügyetlensége folytán, kiegyenlít (28. p.). Szünet után a 11-ik percben Drössler 11-eséből ismét a III. ker. vezet, míg a „biztosító” gól a 45. percben esik kornerből. Csapatok: III. ker. FC: Neuhaus — Werner, Zsolt — Steiner, Magyar, Hauser — Kovács, Tomec, Konyor, Lengyel, Drössler. — Nemzeti: Gallina — Török, Szendrő — Ódry, Volentik, Bartos — Rémay III., Flóra, Rémay II., Győri, Horváth.