2022.12.05, 18:08
    Nemzeti—Bocskay 2:1 (0:0)

Nemzeti: Gallina — Flóra, Szendrő — Hossó, Volentik, Bartos —Rémay III, Odry, Rémay II, Győri, Horváth.
    Bocskay, Farkas — Fejér dr, Molnár — Wampetich, Sághy, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Semler, Mertin.

Már az első percekben nagy helyzete van Markosnak és a hirtelenül a kapura fejelt labdáját Gallina csak ösztönszerűen tudja menteni, majd a 16-osról küldött szabadrúgása hajszálnyira kerüli el a kaput. A Bocskay egyre fokozza a tempót, a Nemzeti védelme tömörül és bár a csapat határozottan gyengébb játékot produkál most, mint ellenfele, némi szerencsével megússza a félidőt.
    A második félidő eleje a Nemzetié és 7 perc alatt a maga javára dönti a mérkőzést. Rémay beadását a 4-ik percben Wampetich taccsra rúgja,
    a tacsdobás Odryhoz kerül, aki 20 méterről váratlan bombát ereszt meg, mely a meglepett Farkas mellett a hálóba kerül. 1:0.
    A Nemzeti rohamoz. Rémay II. öt méterről lő, Farkas most remekel és kornerre véd. Ebből kavarodás támad,
    a labda Győrihez kerül, aki azt fejjel a kapu felé irányítja, Farkas nyugodtan áll a kapuban, a labda pedig a feje fölött a kapuba repül. 2:0.
    A két gól felrázza, a Bocskayt. A 12-ik percben a Nemzeti kapuja előtt nagy a tolongás. Gallina, Markos, Teleky egy rakáson fekszenek, a labdát „ismeretlen tettes" — állítólag kézzel — a kapuba irányítja. 2:1.
    A Nemzeti hiába reklamál. Most váratlanul eldurvul a játék és a faultok sorozata következik. Klug Frigyes bíró ezt Szendrő és Semler kiállításával (34. p.) akarja megszüntetni, de még így se sikerül rendet teremteni.