I. osztályú profi liga 1928/1929, 15. forduló
  1. nela: 2.500

2022.12.03, 21:40
    Kispest-Bocskay 3:0 (2:0)

Heves északi szél szánt végig a sárga kispesti talajon, mikor Gerő Ferenc bíró jelt ad a játék megkezdésére.
    A két csapat:
    Kispest: Dénes — Wégner, Senkey I. — Raix, Purczeld, Csendes — Senkey II., Paczolay, Fürstner, Dudás, Kiss. —
    Bocskay, Hübner — Fejér dr., Dettrich — Wampetich, Sághy, Keviczky — Szőke, Vincze, Teleki, Semler, Mertin.

Bocskay játszik hátszéllel, de a rövid kispesti pályán nem sokat ér ezzel a segítséggel. A szünet nélkül ismétlődő szélrohamok minden labdát kifújnak a debreceni csatárok elől — Dénes kapuja mögé. Még Fejér dr. és Dettrich felszabadító rúgásaiból is — akaratlan — mellélövések lesznek. Viszont a kispesti gépezet, — ha nem is kifogástalanul, — sokkal biztosabban működik, különösen, mikor az első percekben kedvetlenül mozgó Dudás belemelegszik a csatárjátékba, Hübner kapuja egyre gyakrabban forog veszélyben. A 10. percben
    Kiss lerohan, befelé kanyarodik, erősen lő, a debreceni kapus fogja a labdát, de idegességében csak röviden adja ki, Fürstner azonnal fejeli, Hübner most csak boxolni tud, a labda Dudáshoz kerül, aki 18 méterről nagy erővel helyezi a balsarokba. Hübner vetődik, de már nem foghatja el a labdát. (1:0).
    A Bocskay csatársora reménytelenül igyekszik egalizálni. Sághy alig vesz részt a játékban, ennek következtében a halfsor teljesen megbénul és a támadólánc — hinterland nélkül, — részeire bomlik. Teleki hamarosan feladja a reménytelen küzdelmet és csak akkor nyúl a labdához, ha éppen a lába elé kerül. Vinczét mindenben akadályozza szélsőjének tehetetlensége. Csak a Mertin— Semler balszárny kavart néha egy kis izgalmat, de Semler ritkán lő, s ha mégis rászánja magát és megereszt egy labdát kapura, Dénes azt is fölényesen fogja. A 36. percben a kispestiek kitűnő kapusa is csak kiboxolni tudja a debreceni jobbösszekötő 25 méteres hatalmas lövését, de ez is elegendő a veszély elhárításához. A 43. percben
    Dudás pompásan szökteti Kisst, aki jól megy előre, a labdát félmagasan adja középre, Paczolay belefut és homlokkal vágja a gólvonalra, honnan élesen pattan a hálóba.
    Félidő 2:0!
    A második félidő a kispesti fölény folytatása. A Bocskay — hiába — nem tud lábrakapni. A centerhalftól kiinduló lanyhaság végigvonul az egész csapaton. A máskor leggólképesebb debreceni csatár — Semler — is csak tologat a kapu előtt, Markos, — aki kitiltása miatt nem játszhat ezen a mérkőzésen, talán segíthetne. De az se biztos. A Bocskay ezt a mérkőzést már az első pillanatban elvesztette, mikor a halfsor kimaradt a játékból. A kispestiek nem is késlekednek kihasználni a számukra előnyös helyzetet. A nagy lelkesedéssel játszó fedezetek szorosan a csatársor mögé zárkóznak fel és jó passzokkal adnak lehetőséget a megújuló támadásokra. A 3. percben
    Purczeld Dudáshoz passzol, aki néhány lépést előre megy a labdával, aztán igazi bekkrúgással — amely azonban pontosan célozza meg a kaput, — megszerzi a harmadik gólt is.
    A kispesti támadások lankadatlanul folynak tovább. A kis Senkey vezeti a támadások nagyobb részét, ő maga nem lő, de a centerezései pontosak, Kiss nem nagy klasszis, de agilis, hasznos játékos. Fürstner kissé passzív center. Paczolay fürge. A kispesti csatársor meglepetése: Dudás. Ugylátszik, a bekkek a legjobb csatárok. Dudás sohasem tétovázik a kapu előtt és minden lövése veszedelmes. Nem sokat lót-fnt, de viszont rohamait az ellenfél védelme nehezebben gátolhatja, mint holmi vékonypénzű csatárét. Kispest határozottan jól járt az „új balösszekötő“-vel. Annál is inkább, mert Senkey I. nagyon jól debütált hátul, a Dudás régi posztján, Wégner gyengébben szerepelt, Dénesnek nem volt semmi különösebb dolga.