Bástya FC - Somogy FC 1 : 2 16:30

2022.11.11, 21:34
    Somogy - Bástya 2:l (1:0)

Somogy: Erdős — Szattyin, Morvay — Tallián, Kvasz, Buday — Gacsár, Weisz II., Csida, Schmiedt, Palkó. — Bástya: Baumgärtner — Weigshoffer, Emmerling — Tóth, Horváth, Kronenberger — Varga, Wahl, Fröhlich Schwarcz, Solti

Háromezer ember volt kiváncsi a két vidéki csapat startjára, amely csattanós meglepetéssel szolgált. Ám az eredmény csak azok számára meglepetés, akik nem látták a mérkőzést, mert a Somogy jóval nagyobb gólarányú győzelmet is megérdemelt volna.
    Bástya-kornerrel kezdődik a mérkőzés,
    Varga azonban kapu mellé lő. A következő percben Emmerling kornerre paccol, az 5. percben Schmiedt offszájd gólt lő. Ezután a Somogy hatalmas iramot diktál, a 10. percben a Csida lábáról leperdülő labdát Schmiedt kapura lövi, a kifutó Baumgärtner lábbal ment. A 16. percben a sorozatos Somogy-támadást siker koronázza.
    Kvasz remek passzával Schmiedt megugrik, Csidához küld, aki 10 méterről gólba vágja a labdát. (1:0).
    A 18. percben nagy kavarodás a Somogy-kapu előtt. A tumultusból Schwarcz fejjel viszi ki a labdát. A következő percben Gacsár faképnél hagyja a védelmet, Baumgärtner a lábáról szedi le a labdát. Most kissé a Bástya is észrevéteti magát, Solti éles lövést küld kapura, ám Erdős robinzonáddal gyönyörűen véd. A 33-ik. percben a Bástya majdnem egyenlít, de Schwarcz Erdős kezébe rúgja a labdát.
    A II. félidőben a Bástya visszaesik, mégis Fröhliché az első komoly helyzet,
    ő azonban mellé lő. Komoly Somogy fölény alakul ki, a Bástya-védelem azonban most már a helyén van. A Somogy gól így is a levegőben lóg. A 17. percben
    Kvasz Schmiedthez passzol, ez kapufát lő, a mezőnybe vágódó labdát Weisz II. elcsípi és beteszi. (2:0).
    Már mindenki elkönyveli a 2:0-ás Somogy győzelmet, mikor, a 40. percben a Bástya rohamra megy és
    Varga közvetlen közelről begurítja a labdát. (2:1).
    A gól felrázza kicsit a Bástyát, de a Somogy jól védekezik. A 44-ik percben a bíró Wahlt durva játék miatt kiállítja-
    Bíró: Boronkay Gábor.