Profi I. liga 1933/1934, 7. forduló
helyszín : ?
  1. nela: 1.200

2024.04.15, 21:54
    Somogy—Szeged 2:1 (0:0) A kaposváriak szerencséje megismétlődött, nagyon rosszul játszott az ellenfél
    Góllövő: Sófalvy, Kalmár, II., Győrffy
    Kaposvár, 1200 néző. Bíró: Leiner.
    Pompás őszi futbalidőben áll fel a két csapat:
    Somogy:Váli — Velez, Joós — Győrffy I., Boros, Foór — Mészáros, Berecz, Győrffy II., Sófalvy, Murát.
    Szeged: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyurcsó, Somogyi, Bertók —
    Korányi II., Gerle, Kalmár, Bognár, Havas.
    A Szeged kezd, de először Murát veszélyeztet. Mind a két csapat szögletrúgást ér el. Észrevétel az első tíz perc után:
    A Somogy jobb, feltűnően puha.
    Havas—Bognár—Kalmár-akcióval igyekszik a Szeged, de Váli közbelép. Somogyi, a volt kaposvári játékos akarja megmutatni, hogy mit tud s egyre-másra adja előre a labdákat. A 18. percben Győrffy II.útra küldi a balszárnyat s Murat nagy zavart csinál a szegedi kapu előtt. Majd a tulsó oldalon zavarodik meg a védelem s Kalmárt a góltól nem sok választja el.
    A játék siralmas. Még kaposvári nívóban is.
    Bognárt buktatja Joós s ezért szabadrugás jár. Gerle áll neki, sokan izgulnak, de a labda Váliba fut. A 35. percben Korányi II. adja vissza a kölcsönt, durván löki Joóst.A 41. percben Havas veszélyeztet beadásával. Szünetig nincs más különösebb esemény.
    (Szünetben mind a két csapatot buzdítják. A Somogynál külön hangoztatják azt, hogy ajáték mennyire gyenge.)
    A Somogyon jobban fog a buzdítás. A II. félidőben már
    a 3. percben Győrffy II. — aki eddig is elég ügyesen játszott — pompásan teszi ki Sófalvyt. A balösszekötő 16 méterről remekül bombáz a bal felső sarokba. 1:0.
    A váratlan dugó felhozza a Somogyot. A kaposváriak lelkesen támadnak és az 5. percben Berecz lövése alig surran el a léc fölött. A túlsó oldalon Bognár lő mellé, majd még újabb Somogy-támadás nyomán Murat lapos labdája az egész belső hármast készületlenül találja.
    Most van iram, helyenkint szépen is gördül a játék. Nem úgy, mint szünet előtt.
    Boros faultol, utána Havas hevesen vitázik a bíróval, mindenki kiállítást vár, de nem történik semmi. Lassan enyhe fölénybe kerül a Szeged és a 18. percben meg is történik az egyenlítés. KorányiII. viszi a labdát, szépen ad be, Váli kiugrik s úgy látszik, ura a veszélytelen jelenetnek.
    Ekkor ér oda Kalmár II., bátran kirúgja Váli kezéből a bőrt, amely így bevánszorog a hálóba. 1:1.
    Most a szegediek mind többet támadnak, már a kaposváriak elveszettnek hiszik a mérkőzést. A közönség azonban hirtelen buzdítani kezdi a honi csapatot és a Somogy fel is jön. A 31. percben Mészárosnál a labda Győrffy II.nek ad, a csatár előtt azonban
    ott van Raffai és a kapus is. A labda útja teljesen elvan zárva , Győrffy II. ügyeskedve oldalról mégis be tudja tolni a bőrt. 2:1.
    A Somogy most már vérszemet kap, Velez remek szabadrúgást küld, de Pálinkás kiütéssel védi. A végén újra a szegediek jönnek fel, Gyurcsó egészen a csatársorba jön előre, de már késő.