I. osztályú profi liga 1929/1930, 15. forduló
  1. nela: 3.000

2023.06.17, 22:34
    Kispest—Attila 1:1 (0:0)
    Két miskolci gól tette döntetlenné az izgalmas, de nívótlan mérkőzést Góllövő: Kuti (öngól), Pimpi
    Miskolc, 3000 néző .Bíró: Bíró Sándor.
    így álltak föl a csapatok: -
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Dettrich — Raix, Purczeld, Csendes —
    Senkey II., Paczolay, Fürstner, Havasköri, Kiss.
    Attila: Szemző — Kuti, Dankó — Muhoray, Miskolci, Bán — Pimpi, Riff, Ormos, Murányi, Hajós.
    Mikor Dankó,a miskolci csapatkapitány eltalálta, hogy írásra esett a bíró által feldobott pénzdarab, a hazai közönség boldog volt, mert úgy érezte, hogy a szerencse az Attila felé fordul.
    Kispest kezdés Bán kézzel akasztja meg a támadást, a szabadrúgás Senkeyhez jut, aki Havaskörinek ad be, hogy az ifjú titán gyengén mellégurítsa. Ormos egy beadást fejelni akar, Rozgonyi nem bízik a fejében, inkább a lábát emeli magasra és így akar szerelni, de a lába Ormos fejét éri, aki egy hang nélkül leesik. Nagy riadalom,a tribün felhördül, de az eset nem veszélyes, egy perc múlva rendbejön a Zoli. Utána Miskolci megy le a pályáról, de mindjárt vissza is jön. Egy-egy korner után a 15. percben végre egy szép akció is akad. Az Attila balszárnya vezeti. Ormos Riffnek, Riff Pimpinek passzol, a szélső rúgó beadását azonban Dénes nagy stílusban menti. Majd Ormos a jobbszélre húzódik ki, boldogan fut régi posztján, gyönyörű beadása nagy zavart okoz a kispesti kapu előtt, de Rozgonyi nagyon jól találja el a lab-
    hát s Fürstner már ugrik is ki vele, de nagyon félreviszi a lendület, lőni nem tud, csak beadni. Az is valami, de Kiss jó helyzetben gyengén pöccint Szemző kezébe.
    Egy-két pacc, ide-oda cikázik a labda, egészen változatos a játék, csak meddő. A 36. percben hosszú labdára Havasköri és Szemző egyszerre rohan, egyszerre érik el, Szemző a kritikus helyzetben egyszerűen testtel tartja föl a csatárt, a labda a kapu mellé gurul. Még Senkey hagy ki egy nagy helyzetet, aztán fölszabadul az Attila.Riff még Dénesen is átemeli a labdát, de Rozgonyi az utolsó pillanatban még tud tisztázni. Hajós fölé lő, Ormos lövését viszont kiejti Dénes, de a labdát Rozgonyi kaparintja meg, aki visszaadja a kapusnak.
    A kispestiek a félidőben meg vannak elégedve magukkal.
    Szünet után az első támadást Kispest vezeti. Szemző Kiss elől csak lábbal tud menteni kornerre, a kornert Kiss kapu mögé rúgja.
    Az 5. percben nagy helyzete van az Attilának, Ormos remek labdával ugrasztja ki Hajóst, Dénes kifut eléje, de Hajós a pompás helyzetből kapu fölé vág. Miskolci élesen ad előre, Dénes megint kifut, de hirtelen megszólal a bíró sípja. Mindenki visszanéz, csak akkor látják, hogy Miskolci a földönfekszik. Kiderült, hogy Paczolay, aki az előző labdára ment, elkésvén, alaposan belement Miskolci bokájába. Miskolcinak olyan heves fájdalmai vannak, hogy hordágyon kell kivinni. A közönség forrong. Bán megy centerhalfba, míg Murányi balhalfnak húzódik hátra. Egy-egy eredménytelen korner. A 14. percben Pimpi jó helyzetben túl ravaszul akar lőni, de a labda — ravaszul — kapu mellé perdül. A 15. percben Senkey élesen ad be, a beadás a kapu felé tart, Szemző kifut, míg Kuti nem látván Szemzőt, igen szerencsétlenül avatkozik bele a szituációba, stoppolni akarja a labdát, de a labda a lábáról a meglepett Szemző mellett a kapuba pattan. A két védő kétségbeesve néz egymásra, 1:0-ra vezet a Kispest.
    Tanulság: aki haza akar adni, előbb nézze meg a kapust.
    Murányi és Muhoray helyet cserél. Az Attila felnyomul, Muhoray az üres kapu fölé rúg. Dénes megsérül, de fél perc alatt rendbejön. Az Attila állandó ostroma alatt tartja a kispesti kaput, ahol mindenki védekezik, sok a taccsrajátszás, a közönség sokszor 11-est reklamál, de a bíró nem hagyja magát befolyásoltatni. Nagyon sok a fault, a bíró azzal vél segíteni az eldurvult állapotokon, hogy Havasközit a 33. percben kiállítja. Nagy fölényben van az Attila, de gyengék a lövések.
    A 40. percben Dankó hosszú, negyven méteres szabadrúgást rúg, a lefelé ívelő labdára egyszerre fut Dénes és Pimpi, a csatár a gyorsabb és Dénes keze elől a hálóba fejeli a labdát. 1:1. Tomboló öröm. Állandóan bombáz az Attila, de további eredmény nincs. Sem kornerből, sem pedig Riff remek lövéséből, mely alig kerülte el a kaput. Vége.

Nemzeti Sport, 1930. március 10.

2023.06.17, 22:32
    Murányi és Muhoray helyet cserél. Az Attila felnyomul, Muhoray az üres kapu fölé rúg. Dénes megsérül, de fél perc alatt rendbejön. Az Attila állandó ostroma alatt tartja a kispesti kaput, ahol mindenki védekezik, sok a taccsrajátszás, a közönség sokszor 11-est reklamál, de a bíró nem hagyja magát befolyásoltatni. Nagyon sok a fault, a bíró azzal vélsegíteni az eldurvult állapotokon, hogy Havasközita 33. percben kiállítja.Nagy fölényben van az Attila, de gyengék a lövések. A 40. percben Dankó hosszú, negyven méteres szabadrúgást rúg, a lefelé ívelő labdára egyszerre fut Dénes és Pimpi, a csatár a gyorsabb és Dénes keze elől a hálóba fejeli a labdát. 1:1. Tomboló öröm. Állandóan bombáz az Attila, de további eredmény nincs. Semkornerből, sem pedig Riff remek lövéséből,