I. osztályú profi liga 1929/1930, 11. forduló
  1. nela: 1.500

2023.05.05, 23:28
    Kispest—Attila 2:1 (1:1)
    Mozgalmas mérkőzésen a kispestiek az utolsó előtti percben szerezték meg a győzelmet jelentő gólt
    Góllövők: Fürstner, Siklóssy, Paczolay
    Üllői út, 1500 néző. Bíró: Vass Ernő.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Dudás — Raix, Purczeld, Csendes — Senkey II., Paczolay, Fürstner, Schneringer, Kiss.
    Attila, Szemző — Kuti, Dankó — Békési, Miskolci, Bán - Péter, Ormos, Siklóssy, Szeder, Pimpi.

Nemzeti Sport, 1929. december 2.

2023.05.05, 23:25

Az Attila kap előbb lábra, ám támadásai csak kornerokat eredményeznek. A Kispest is nekilendül, de a nehéz talajon támadóakciói nem alakulnak ki. Az Attila többször veszélyeztet, viszont Kispest fedezetsora jól állja a rohamokat. A 36. percben Purczeld hosszan előrevágott labdájával Senkey II. elfut, a miskolci védelem offszájdot reklamálva leáll, Senkey II. erre nyugodtan középre ad Schneringerhez, aki Fürstnert ugratja ki és hiába fut ki Szemző: Fürstner öt méterről gólt lő (1:0). Az Attilát a gól nagyobb erőkifejtésre készteti, Siklósy és Opata fogyasztják a kispesti fedezetsor ellenálló erejét, amit Kispest közvetlen védelmének könynyelműsködése még inkább lefokoz, így hamarosan megszületik a kiegyenlítő gól. Purczeld faultja miatt a 42. percben a bíró szabadrúgást ítél, amelyet Dankó jól irányít a balszárnyra, onnan Pimpi a labdát a két kispesti hátvéd között Siklósy elé adja, aki 8 méterről a megmerevedett bekkek között gólt rúg (1:1).
    A második félidőt ismét heves Attila-támadások vezetik be. A 6. percben Dénes későn fut ki egy labdára, amely elakad a sárban. Dénes rázuhan, de a labda kiperdül alóla, Seidlhez kerül, ez lő, a labda a hátravetődő Dénes fejéről pattan vissza s végre Rozgonyi felszabadít. Igen nagy helyzet volt. A 21. percben végre Kispest is felnyomul, de Kiss beadását Paczolay nagyszerű helyzetben elhibázza. Már úgy látszik, hogy mindkét fél megelégedett a döntetlennel, amikor a 42. percben váratlan kispesti támadás alakul ki, Kiss elszalad a balszárnyon s jól ívelt beadását Paczolay gólba helyezi (2:1).
    Bíró: Vass Ernő.