I. osztályú profi liga 1929/1930, 11. forduló
  1. nel: 3.000

2023.05.05, 23:46
    Hungária—Bocskay 5:2 (3:0}
    A jobb kondíció, a nagyobb alkalmazkodó képesség és rutin fölényes diadala a debreceni „szalonstílus" felett Góllövő: Barátky, Remmer, Bihámy Ill-esből, Kompóti, Teleki Molnár (11-esből)
    Hungária út, 3000 néző. Bíró: Boronkay.
    Hungária: Ujváry — Mándi, Kocsis — Rebró, Kompóti, Sebes — Titkos, Remmer, Barátky, Bihámy, Híres.
    Bocskay, Budai — Fejér dr., Molnár — Villányi, Sághy, Keviczky - Markos, Vincze, Teleki, Szemes, Marosi.

Nemzeti Sport, 1929. december 2.

2023.05.05, 23:43
    Hungária — Bocskay 5:2 (3:0)

Azzal kell kezdeni, hogy ennyit senki a mai Hungáriától nem várt volna. Úgy látszik, hogy a letargia ideje elmúlt, a Hungária jó harci eredményekkel tudja már végigküzdeni a mérkőzést. Illetve egészen végig még nem bírja, de egy félidőn viszont olyan impozáns lendülettel küzd, hogy az ellenfél magához sem tud térni és eközben a Hungáriának már arra is telik, hogy zavartalan akciói a futball szépségeivel ruházkodjanak. Azt meg lehetett látni rögtön, hogy a Hungária együttesét formálisan bepaukolták a kezdeti megrohanásra. Jó taktikával, élesen vágott hosszú labdákkal indult meg a Hungária, a mély sárban a Bocskay alig ocsudott fel, a 3. percben már valójában a labda. Bihámy a Hirzerrel való összjátéka után magasan kapura centerezett és a leeső labdát Barátky közelről bevágta (1:0). A debreceniek még egyre csak a mély sárral kínlódnak, egyáltalán nem képesek tartani a Hungária energikus lendületét. A 6. percben Hirzert faultolják a tizenhatos és a kornervonal szegletében, Bihámy lő ebből magasan, Barátky összeakaszkodik egy védővel, aki így nem fordulhat az üres Remmer után és ez kapásból zavartalanul gólt lőhet (2:0). A Hungária elánja meglepő, a Bocskay zavartan tapossa a sarat, míg végre Teleky nyugalma akciót hoz és Mertin centerét Sebes bravúrosan hárítja el. Általában nagyon, szépen dolgozik a fiatal Hungária-balfedezet és valósággal kizárja Markost a játékból. Elég szépen hullámzik a játék, egyszer Ujváry a sáron kikorcsolyázik Teleky elé, másként nem is érné el a labdát. Amott viszont Rebró nagy lövése ad munkát. Lasanként jól beleszokik a Hungária a sárba, fölénye most már nem a megrohanáson alapszik, de a szép csatárjáték egyenesen meglepő. A fedezetek pompás támogatása mellett kitűnően mennek a szélsők, a belsők közül is talán az egyetlen Remmer esik ki néha az összjátékból. Bihámy meglepően ügyes, egy szöktetéséből Hirzer a kapufa tövét találja el Van azután Ticskának egy beadása, amit Bihámy hatalmas rössel fejel élesen a felső léc fölé. A másik oldalon nem alakul ki semmi. A Bocskay-csatárok egyre a régi sablont, a rövid lapos passzokat erőltetik, ami ezen a talajon nem hozhat eredményt. Amellett nincs is formában a csapat, csak a védelem dolgozik nagy igyekezettel. A bekkek — főleg Fejér dr. — nagyon kitesznek magukért. Mégis inkább a Hungária balszerencséjén múlik, hogy vagy félórás offenzíva után sem sikerül a góllövés. Csak a 42. percben indul meg szerencsésen a Ticska akciója, amiből Remmer hirtelen keresztben játszik és Barátky stoppolásból éles gólt lő. (3-0.) Ticska még egyszer kiszökik, lapos lövését azonban pompásan tolja ki a vetődő Budai. Félidő után váratlanul abbamarad a Hungária nagy tempója. Sőt inkább a Bocskay éled, mert már kezd áttérni a szélesen lőtt, erős passzokra. Határozott fölénybe kerülnek a debreceniek, két szabadrúgás megy elég közelről a Hungária-kapura, azután van egy nagy helyzete Semlernek, aki azonban négy lépésről elsieti a lövést! Újabb szabadrúgás után egy percig tartó forró tumultus is fejlődik, Ujváry közben Kocsist is megöklözi, a zavarból azonban nem születik gól. Sőt a gyors Ticska minduntalan áttereli a másik oldalra a játékot. A Bocskay legjobb helyzetét az egyszer Teleky a kiejtett labdát a gólba kotorja. (5:1). A második gól itt is gyorsan következik, azonosan a Hungáriáéval. A 27. percben Markos magasan centerez, Rebró aláfekvés közben még löki is Mertint, tizenegyes, Molnár előírásosan bevágja. (5:2). Rövid debreceni offenzíva következik, közben Markos kitűnő centerét a belsők sorra elluftolják. Aztán feléled a Hungária, de csak rendetlenül támad, a kezdeti színes csatárjátéknak nyoma sincs. Barátky nagy igyekezete önzésén kárba vész és még inkább a másik kapunál Semlernek volna nagy helyzete, de lövése Ujváry és a kapufa töve között pattog kornerre.
    Boronkay Gábor kifogástalan biztonsággal vezette a mérkőzést.