Nemzeti—Bástya 2:2 (2:1)
    A Nemzeti megtanulhatta: a legkönnyebb meccset sem szabad könnyen venni
    Góllövő: Czétényi, Vadas, Wahl (11-esből), Körösi
    Hungária út, 1500 néző. Bíró: Barna.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Török — Hossó, Buza, Belcsik — Odry, Vadas, Ormos, Bihámy, Czétényi. Bástya: Benedek — Sirály, Emődi — Fehér, Tóth, Riesz — Hernádi, Körösi, Wahl, Harmat, Korányi
    A Nemzeti kezdés stílusosabb játékával rögtön fölénybe is kerül. Az első esemény Odry beadása, amelyet Bihámy kapásból mellé küld. A Bástya formás ellentámadást csinál az 5. percben, Körösi kiszökik, bár nyomják, s akkor szólal meg a bíró sípja, amikor már csak a kapus állt vele szemben. A szabadrúgást Körösi félre lövi. Odry újabb beadása Benedek kezében hal el, azután újra a Bástya támad s a 10. percben a kitörő Harmatot csak nehezen tartja Hossó. A csatár bukik is, reklamálás is van, de nem volt szabálytalanság. A Bástya élénk, frontban van, a Nemzeti nem tud kibontakozni. A 17. percben Hernádit faulttal akasztja Török, a szabadrúgás veszélytelen, viszont a formás Nemzeti-ellentámadás vége: Vadas emberbe ment lövése. Harmat jó lövése Gallina kezében ragad, majd a 20. percben az első korner következik: a Nemzeti kihagyja. Harmat-—Hossó összeugrás izgatja a kedélyeket. A 28. percben Vadas pompásan átdolgozza magát a jobbszélen, ívelten centerez s
    a Benedek és Fehér felett átszálló labdába Czétényinek csak bele kell tennie a lábát. (1:0). A Nemzeti most kezd nyugodtabban és formásabban játszani. Kornert ér el, majd a 27. percben szép, öthúzásos kombináció után
    Czétényi tisztára passzolja Vadast, aki közelről behelyez. (2:0).
    Egy szegedi előretörést Gallina bátor belevetéssel tisztáz. A Nemzeti sorra építgeti szép támadásait. A 32. percben Odry beadását Emődi kézzel tartja fel.
    A 11-est a nagy specialista hírében álló Bihámy elhibázza. Gyengén gurított labdája Benedek biztos zsákmánya.
    Ormos jó szabadrúgását is fogja Benedek. Az iram lanyhul. A Nemzeti olyan szembetűnő technikai fölényben játszik, hogy a mérkőzés lefutottnak látszik. A szegediek csak elvétve nyúlnak a labdához s a Nemzeti-tologatósdi olykor őszinte derültségre fakasztja a közönséget. A Nemzetit kissé elkapatja a nagy technikai fölény. Fölényeskedni kezd. A halfok szép kombinációját — például — Török pompás hazaadással fejezi be! Derültség. Van mit hallgatniok a szegedi drukkereknek.
    A fölényeskedésből azonban nem terem gól, elapad a gólzápor, sőt a 43. percben jön a fordulat.
    A Bástya balszárny támad, a kis Korányi a kornervonalról hátrafelé húz, a 16-osról centerez s a labda az előtte álló
    Hossó kezén akad.
    A bíró fúj, a taccsbíróval rövid helymegállapító vitát rendez
    s a 11-est megadja. Wahl is olyan lassan megy a labdának, mint Bihámy, de ő azért berugja. Laposan a jobb alsó sarokba. (2:1).
    Szünetig nincs is több esemény.
    Heves iramban kezd a Bástya s a 4. percben hajszálon múlik az egyenlítés. Harmat a tömegbe lő, a lepattant labdát Wahl közelről Gallina öklének lövi, onnan kapu fölé megy. A kornert védik, de Harmat rögtön újabb támadást kezd, Wahl folytatja .
    Körösi kapásból küldött puha lövése Gallina keze s lába közt becsúszik. Hiába kapdos utána már a kapus. (2:2).
    A Nemzeti most erősít s beszorítja a Bástyát. Vadas bombája alig csúszik a léc fölé. Bihámy közelről Benedek mellébe lő, Odry élesen fejel a sarok mellé, Czétényi elöl nehezen mentenek kornerra. A Bástya állja az ostromot, sőt Harmat révén támad is. A 14. percben kornert ér el. A 16. percben Ormos lefut a balszélen,
    beadását a két bekk, sőt Benedek is elnézi . Riesz csak az utolsó pillanatban tudja kornerre rúgni a labdát a 6-osra robogó Odry elől.
    A Bástya-rohamok nagyon erőteljesek. Körösit a 6-oson alig szereli le Török, de akkor azután imponáló nyugalommal hozza ki a labdát a tömkelegből. Vadas fölé lő. Fehér lába megrándul, de kis masszázs után újra harcképes. A 24. percben Ormos szabadrúgását Benedek fogja. Viszont Wahl kiugratja Hernádit, a szélső lesgyanús helyzetéből kényelmesen kapura tör, de közeli lövését Gallina karral szépen kornerre üti. Ormos szabadrúgását védik, utána Odry lő s a
    kavarodásban Czétényi hibáz közelről. A Nemzeti-balszélsőt tévesen fújja le jó helyzetében a bíró. Az utolsó negyedórában a Nemzeti összeszedi magát s formális ostrom alá veszi a szegedi kaput. Lövéshez azonban csak Buza jut s ő túl magasra irányít. A szegedi védelem már időt húz. Sirály rúgásai a kistribün tetejének reklámtábláit döngetik. Ormos ravasz fejesét Emődi a vonal közeléből küldi taccsra. Ormos szabadrúgása a tömegbe vágódik, a szegediek kornerra mentenek. Ormos megy kornert rúgni. Pompás rúgását Benedek szépen tólja ki a túlsó felső sarokból. Nől az izgalom! Ormos kint marad a jobbszélen. Czétényi előtt nyílik jó helyzet, a 6-osról fölé vágja a 42. percben. Mindenki az órát nézi, hogy kihúzza-e a Bástya döntetlenre és ekkora 45. percben lefut Hernádi, a 16-oson Wahlnak ad, ez adhatna balra is a kis Korányinak, de inkább visszajátszik Hernádinak, a szélső újabb beadását pedig kapura íveli.
    A labda a kapulécről a befutó kis Korányi fejére esik s onnan — két lépésről — a kapu fölé ível.
    Ennyin múlt a Bástya győzelme (!).
    Holits, a Nemzeti trénere: Csak az I. félidőben játszott a csapat helyes taktikával, hosszú labdákkal. Könnyelmű játékával kieresztette kezéből a győzelmet...
    Beck, a Bástya trénere: A csapat lelkesen játszott. Három tartalék mellett nem vártam ennyit tőle.