játékvezető : Vass Ernő
  1. Nemzeti Sport: 1.000

2023.08.29, 19:37
    Bocskai-Budai „11“ 3:2 (2:1)
    A Bocskai a szezón leggyengébb formájával is megélt a gólképtelen budaiakkal szemben
    Góllövő: Teleki, Molnár (11-esből), Sáros, Vincze, Tárnok
    Hungária-út. 1000 néző. Bíró: Vass Ernő.
    Bocskai: Budai — Fejér dr., Molnár — Villányi, Moóré, Keviczky — Horváth, Vincze, Teleki, Mátéffy, Marosi.
    Budai „11”: Fábián — Wéber, Ligeti — Czumpf, Sáros, Kárpáti II. — Schmidt, Sztancsik, Lyka, Schuster, Tárnok.
    A Bocskai kezd enyhe széllel szemben. Formás játékkal indul mind a két fél. Sáros jól él a budai csapat tengelyében. Az első lövést Vincze ereszti meg a kapu mellé. Az első percek után a Budai „11” lendül frontba s hevesen ostromol, de helyzetet nem bír összehozni, sőt lövésig sem jut el. A 8. perc hozza az első izgalmat. Hatalmas kavarodás a budai kapu torkában, Vincze szinte a kapuvonalon hibáz,
    azután újra a budaiak rohamoznak. Budai tétovázik a kifutással, szerencséjére Schuster rosszul lő tiszta helyzetéből. Budai erre meg lábbal próbál védeni, de rosszul találja és most Lyka lő az üres kapu előtt. Kornert csikar ki a Budai, de kihagyja. A Bocskai nehezen talál magára, a Budai „11” rohamoz és
    Schuster háromszor egymásután nagy helyzetekből bombáz a debreceni kapu fölé.
    Teleki szép lövését jó elvetéssel fogja Fábián, de a Bocskai erejéből nem futja a jó folytatásra. Gyengén megy a híres debreceni passzjáték. A 23. percben felcsillan az igazi Bocskai, Villányi csaknem a félvonaltól dob taccsot, a szabadon hagyott
    Horváth kapja a labdát a szélen, átjátsza Lőwyt, középretolt passzával Teleki jobbra kiugrik s a 6-osról a kapus mellett pontosan helyez a túlsó oldalhálóba. (1:0).
    Most feljavul valamelyest Debrecen csapata: erősbödik az iram s változatosabb lesz a játék.
    A 30. percben Teleki 25 méterről pompás szabadrúgást irányít a bal felső sarokba, Fábián ökléről gyertyába ugrik fel a labda,
    Mátéffy rohan be s fejelné a leeső labdát, de a nyomában loholó Ligeti hátulról ellöki.
    A 11-es tipikus esete: a bíró igen helyesen meg is ítéli s Molnár gólba vágja. (2:0).
    A Budai 11 újra erősít. Budai jól üti ki Schuster lövését, Sáros hibáz. A bíró elnézi a Bocskai kornerét, majd Schmidt rohan egy eléggé reménytelen labda után s a kifutva falazni akaró Budai elég csúnyán vágja fel. A Budai 11 nem minden alap nélkül, de eredménytelenül reklamálja a 11-est. Sáros előre megy balösszekötőnek. Schuster balhalf lesz, a kis Kárpáti centerhalf. A Budai 11 szorongat. Czumpf beadását a debreceni kapus elhibázza, de Tárnok lekésik a labdáról. Sáros jó helyzetben elcsúszik Schmidt átmegy, bár gáncsolják, a bíró akkor fütyül, amikor már a budaiakat sújtja a javukra ítélt szabadrúgás. Schmidt szabadrúgását Sztancsik egy lépésről fejelz az üres sarok fölé.
    — Itt a Budai 11 ma nem rúg gólt!— állapítja meg Langfelder, az ujpesti vezető a nézőtéren, de téved, mert a 43. percben
    Sáros a középen kitör, Budai későn fut ki s a csatár a magasan ugró labdát beemeli a gólba a kapus felett. (2:1).
    Budai kétségbeesetten rádobja magát a csatár felemelt lábára és az oldalába nagy ütést kap. Úgy kell kivinni a kapust
    s Villányi áll a helyébe, Vincze húzódik hátra jobbfedezetnek, így játssza végig a félidőt a Bocskai, de szerencséjére Villányi csak egyetlen könnyű labdát kap, azt élénk derültség mellett nagy stílusban fogja.
    Szünet után heves iramban kezd a Budai „11”, a Bocskai-kombinációk bizonytalanok. Horváth bead, Fábián fogja, Mátéffy támadja szabályosan, a bíró most figyelmeztet. Az 5. percben szépen támad a Bocskai. Teleki Horváthnak ad ki,
    a szélső lövését Fábián kiejti, Mátéffy gólba nyomja. Szabályos gól! Senki sem érti, hogy a bíró mi címen ad szabadrúgást a Bocskai ellen.
    A 6. percben Budai is beáll és rögtön kap is egy hazaadást, kissé bizonytalanul fogja, még nem áll túl biztosan a lábán. Sáros túlzott kötelességtudással nekiront és fellöki, hogy a gyengébb idegzetűek felhördülnek. A kapus megint elnyúlik, de most hamar talpraáll és meglepő szépen tolja ki a jobb felső sarokból Sztancsik pompás lövését.
    — Hullajelölttől elég szép! — véli egy kétkedő budai hívő.
    A Budai „11” támad, azután Fábiánnak kell vetődve fogni Horváth beadását. A Bocskai feljön, Wéber csak gáncsokkal tud akasztani. A 34. percben hajszálon múlik az egyenlítés: Sztancsik keveri a labdát, Sáros a 6-oson tiszta helyzetbe jut, de a kapufa mellé helyez, utána a budai kaput menti meg a szerencse: Teleki lövését Fábián kiejti, Vincze közvetlen közelről előbb a kapusnak, azután egy másik védőnek lövi a labdát, Teleki pedig félre lő. Horváth teljesen tisztán fut, a bíró fúj s a megelőző faultért szabadrugást ad — a Bocskai javára.
    — Így fest az előnyszabály alkalmazása a gyakorlatban — véli egy bíróellenes.
    A 29. percben Molnár előrevágott labdájával
    Marosi átmegy Wéberen és Czumpfon, ívelten bead s a meszsziről befutó Vincze fejese menthetetlen. (3:1).
    Most majdnem öngól következik. Reviczky nem bízik a sérült kapusban, ki akarja rúgni a labdát, de rosszul találja s csak Budai jó rávetése menti az öngólt. A 37. percben
    a Budai „11” erősítést kap, kinyitják a kapukat s betódul az ingyenközönség. Sokan azonban így sem leszünk. A 40. percben
    Tárnok lefut, lő, Budai későn eszmél erre s bár kiöklözi a labdát, már csak a gólvonal mögül, (3:2).
    Még egy budai roham fenyeget a kiegyenlítéssel, de ezt visszaverik s azután a Bocskai támad végig, de több a „pilincka”, mint az igazi gólratörés.